خاموش شدن بی دلیل گوشی های آیفون 6s، اپل باطری این دستگاه ها را رایگان تعویض می کند

خاموش شدن بی دلیل گوشی های آیفون 6s، اپل باطری این دستگاه ها را رایگان تعویض می کند
خاموش شدن بی دلیل گوشی های آیفون 6s، اپل باطری این دستگاه ها را رایگان تعویض می کند

صبح امروز اپل در وبسایت آسیایی خود خبر داد که ممکن است بعضی از دستگاه های آیفون 6s به صورت تصادفی خاموش شوند. البته اپل این اطمینان را به کاربران خود داده که این اتفاق به هیچ وجه مشکل خطرناکی نیست و فقط تعداد کمی از دستگاه های این شرکت که در سپتامبر و اکتبر 2015 تولید شده اند این مشکل را دارند. در ادامه ی این خبر آمده هر کاربری که با خاموش شدن های بی مورد در دستگاه 6s خود مواجه شده می تواند به صورت رایگان باطری گوشی خود را عوض کند.

کاربران آیفون 6s در سراسر دنیا که با این مشکل مواجه شده اند می توانند دستگاه خود را به نزدیک ترین فروشگاه یا تعمیرگاه اپل ببرند. در آنجا بعد از بررسی کوتاهی مشخصی می شود که آیا گوشی در سپتامبر و اکتبر 2015 ساخته شده و جزو فراخوان اپل برای تعویض رایگان باطری قرار دارد یا خیر.

“انجمن مصرف کنندگان چین” که گروهی برای احقاق حقوق مصرف کنندگان چینی است، هفته ی گذشته اعلام کرد که گزارش هایی از کاربران آیفون 6s مبنی بر خاموش شدن بی دلیل گوشی حتی با وجود داشتن شارژ بیش از 50% به آنها رسیده است. سپس اپل اعلام کرد که این مشکل برای گوشی هایی خارج از چین نیز رخ داده است و وعده داد هر کاربری که با این خاموش شدن ها روبرو شده است می تواند باطری گوشی خود را تعویض کند. بیانیه اپل در این مورد به این شرح است:

اپل به این نتیجه رسیده است که تعداد کمی از دستگاه های آیفون 6s ممکن است به طور غیر منتظره خاموش شوند. البته این یک مسئله ی ایمنی نیست و فقط گوشی هایی با شماره سریال مشخص که در تاریخ سپتامبر و اکتبر 2015 تولید شده اند را شامل می شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید