اپل علامت تجاری «موتور عنبیه» را به ثبت رساند

اپل علامت تجاری «موتور عنبیه» را به ثبت رساند

چندین سال از معرفی تکنولوژی اسکنر اثر انگشت توسط اپل می‌گذرد و از آن زمان تاکنون کمپانی‌های زیادی راه اپل را ادامه دادند و از این اسکنر بر روی گوشی‌های خود استفاده کردند. اکنون با وجود استفاده سامسونگ از اسکنر عنبیه، اپل امیدوار است استاندارد جدیدی در این تکنولوژی ایجاد کند و از آن در محصولات جدید خود استفاده کند.

پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر استفاده تکنولوژی اسکنر عنبیه بر روی آیفون‌های آینده شنیده می‌شد و به نظر می‌رسد این شایعات به زودی رنگ واقعیت به خود می‌گیرند. در این رابطه به گزارش AppleInsider، اپل چندین علامت تجاری جدید به ثبت رسانده که یکی از آن‌ها به چیزی به نام «موتور عنبیه» تعلق دارد.

در حالیکه نمی‌توان با اطمینان گفت این علامت تجاری برای چه منظوری به ثبت رسیده اما همزمانی انتشار شایعاتی پیرامون استفاده اپل از اسکنر عنبیه با ثبت این علامت تجاری به نظر می‌رسد صرفاً بیشتر از یک اتفاق تصادفی باشد. البته این احتمال نیز وجود دارد که اپل این علامت تجاری را به ثبت رسانده تا در صورت نیاز از آن استفاده کند چراکه این گزارش اشاره می‌کند این علائم تجاری تاریخ انقضای 6 ماهه دارند و اگر اپل تا 6 ماه از آن‌ها استفاده نکند منقضی می‌شوند.

سایر علائم تجاری جذابی که به تازگی توسط اپل به ثبت رسیده‌اند عبارتند از «دکمه هوشمند»، «نوار لمسی»، «کارت پیشرفت»، «Swift Lab» و … . اینکه اپل از تمام این‌ها در محصولات آینده خود استفاده کند جای سؤال دارد و با گذشت زمان مشخص خواهد شد اما برخی از این علائم با ویژگی‌هایی که پیش از این برای مک بوک پروی بعدی ذکر شده بودند، همخوانی دارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید