طوفان ساعت اپل در بازار ساعت های هوشمند

بر اساس تحقیقاتی که یکی از موسسات بازاریابی انجام داده، ساعت لوکس اپل در بازار ساعت های هوشمند طوفان به راه انداخته و می تواند پرفروش ترین ساعت هوشمند در طی چند سال آینده باشد.

بر اساس تحقیقات IHS Technology انتظار می رود میزان فروش ساعت های هوشمند تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۱ میلیون دستگاه برسد که در مقایسه با ۳٫۶ میلیون دستگاه در سال گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت. همینطور انتظار می رود فروش ساعت اپل امسال برابر ۱۹ میلیون دستگاه و یا به عبارتی ۵۶ درصد از سهم کل بازار باشد.

بر اساس این تحقیقات سهم اپل از بازار ساعت های هوشمند تا سال ۲۰۲۰ به ۳۶ درصد افت خواهد کرد که دلیل آن رشد ساعت های هوشمند اندرویدی و سایر رقبای نوپا می باشد. اما به هر حال تا سال ۲۰۲۰ اپل بزرگترین فروشنده این ساعت ها خواهد بود.

Antonios Maroulis محقق شرکت IHS Technology در این باره می گوید:

ساعت های هوشمند تبدیل به یکی از ابزارهای اساسی خواهد شد که سازندگان تلفن های هوشمند اقدام به عرضه آن خواهند نمود.

marketingاین تحقیقات می افزایند هم اکنون از هر ۵۰۰ دارنده تلفن های هوشمند ۱ نفر از ساعت هوشمند استفاده می کند که تا سال ۲۰۲۰ این نسبت به ۱ نفر از هر ۲۰ دارنده تلفن هوشمند خواهد رسید. فروش ساعت های اپل از ماه گذشته آغاز شده و انتظار می رود با آگاه سازی مشتریان نسبت به مزایای استفاده از ساعت های هوشمند، بازار این ایزار ها را با رشد چشمگیری مواجه کند.

محقق دیگر این شرکت آقای Ian Fogg می گوید:

اگر اپل در حفظ بازار فروش خود با مشکل مواجه شود، کل بازار ساعت های هوشمند با رکود مواجه خواهند شد. در این صورت این ابزار نیز سرنوشتی مانند عینک گوگل پیدا خواهد کرد. بدون وجود شرکت اپل در بازار، نیاز به شرکتی قدرتمند تر خواهد بود تا این بازار را از رکود حفظ کند و در حال حاظر چنین شرکتی وجود ندارد، پس می توان نتیجه گرفت فروش هر چه بیشتر ساعت اپل برای سایر تولیدکنندگان نیز مفید خواهد بود.

البته این بررسی ها نشان می دهد، قیمت بالای ساعت های اپل راه را برای رقبا باز گذاشته تا با عرضه محصولاتی با قیمت پایین تر وارد این بازار جذاب شوند.

منبع: delhidailynews.com

1 دیدگاه

Comments are closed.