دیوید پوگ: خطای Face ID زمان معرفی آیفون ایکس یک اشتباه بود نه یک نقص!

Face ID

قطعا یکی از قابلیت‌های مهم آیفون ایکس فناوری فیس ای دی Face ID است که کاربران صدها بار از آن در طول روز استفاده خواهند کرد. اما همانطور که می‌دانید در زمان معرفی آیفون 10 و بر روی اسیتج، آیفونی که در حال نمایش بود نتوانست آقای کریگ فدریگی را شناسایی کند و میلیون‌ها ببیننده این اتفاق را به چشم خود دیدند!

صحبت‌های آقای کریگ فدریگی آیفون به دست بر روی استیج:

بازکردن قفل آیفون 10 به سادگی انجام می شود، فقط کافی است نگاه کنید و انگشت خودتان را از پایین صفحه به بالا بکشید! و …بوم!

 Face IDبله Face ID آیفونی که در دست فریگ بود عمل نکرد و او کاملا عرق کرده و دست پاچه با گفتن عبارت «Ho HO»  آیفون که در دست داشت را با یکی دیگر تعویض کرد. اما بینندگان متوجه شدند که اتفاقی افتاده است! با این حال آیفون بعدی به درستی عمل کرد و همه چیز خوب پیش رفت.

اما حال دیوید پوگ به کمک اپل آمده و می گوید که خطای Face ID در زمان معرفی آیفون ایکس تنها یک اشتباه بود نه یک نقص! او می‌گوید آیفون ایکس تنها زمانی باز خواهد شد که چهره شخص به درستی توسط فیس آی دی شناسایی شود و اگر عمل شناسایی چند بار با خطا روبرو شود و یا شخص دیگری گوشی را به دست بگیرید و سعی در باز کردن قفل گوشی کند، به صورت خودکار درخواست رمز عبور خواهد شد. از همین رو عدم شناسایی چهره فریگ در زمانی رونمایی همین موضوع بوده است چرا که گوشی‌هایی که بر روی استیج برای دمو قرار داده شده‌اند ممکن است از قبل توسط شخص دیگری مورد آزمایش قرار گرفته باشند!

این سیستم درست مثل تاچ آی دی عمل می کند و همانطور که می دانید اسکنر اثر انگشت نیز در صورت عدم شناسایی مکرر، دیگر عمل نکرده و صفحه وارد کردن رمز عبور به نمایش در خواهد آمد. اما در اطلاعات توسعه دهندگان آمده است که به دلیل امنیت بیشتر تنها پس از 2 بار خطای شناسایی توسط Face ID، درخواست رمز عبور خواهد شد!

 نظر شما در این باره چیست؟

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید