امضای تفاهم‌نامه بین مایکروسافت و ایسوس: آفیس به گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی ایسوس می آید

در صنعت پیچیده‌ای که تعدادی از غول‌های فناوری به قدری بزرگ هستند که شرکت‌های کوچک‌تر را روی انگشتان خود می‌گردانند، مایکروسافت به لطف پتنت‌های ضروری ثبت شده‌اش از اندروید پول کلانی به جیب می زند. چرا که در سیستم عامل اندروید از چندین پتنت ( اختراع) ردموندی‌ها استفاده شده است و آنها مجبور هستند بین پرداخت پول و نشتن روی صندلی دادگاه یکی را انتخاب کنند.

در تلاشی که مایکروسافت برای بیشتر جلوه‌دادن اپلیکیشن‌های آفیس در اندروید انجام داده، به نظر می رسد این کمپانی حاضر است کمی از حق اختراعاتش چشم پوشی کند و در عوض تولیدکنندگان دیوایس های اندرویدی به صورت پیش فرض اپ های آفیس را روی گوشی ها و یا تبلت هایشان نصب کنند.

حالا ایسوس و مایکروسافت تفاهم‌نامه‌ای را بین خود به اجرا گذاشته اند که ردموندی ها از حق اختراعات خود کمی چشم پوشی کرده و در عوض تایوانی‌ها اپلیکیشن‌های آفیس را به صورت پیش‌فرض روی تبلت‌ها و گوشی‌های اندرویدی خود قرار می‌دهند.

توجه داشته باشید، ایسوس اولین تولید کننده‌ای نیست که با نصب پیش‌فرض بسته آفیس موبایل روی دیوایس های اندرویدی‌اش موافقت می کند. در حال حاضر ۳۰ تولید کننده در سرتاسر جهان معامله مشابه‌ای را با مایکروسافت انجام داده‌اند و از بزرگترین آنها می توان به سامسونگ اشاره کرد که در سال گذشته این تفاهم‌نامه را به اجرا گذاشت و به صورت پیش‌فرض روی گوشی های جدیدش از جمله گلکسی اس ۶، گلکسی اس ۶ اج و گلکسی نوت ۵ اپلیکیشن های آفیس را قرار داد.

تفاهم‌نامه بین ایسوس و ردموندی ها درست یک روی پس از این اتفاق افتاد که، روز گذشته گوگل و مایکروسافت تصمیم گرفتند به جنگ پتنتیخاتمه داده و روال همکاری را در پیش بگیرند.