معرفی نمایشگر قابل حمل USB-C ایسوس؛ حمل کیفیت و زیبایی [CES 2016]

asus-MB169C-plus

یکی از نکات جالب جشنواره CES 2016 عرضه مانیتور‌های تک پورت مجهز به USB-C بوده است. دلیل آن هم قابلیت همزمان استفاده و شارژ دستگاه‌ها توسط این پورت مدرن می‌باشد. حال پس از لنوو و ایسر، این کمپانی ایسوس است که به جمع استفاده کنندگان از این پورت می‌پیوندد. درواقع به نحوی می‌توان سال 2016 را سال پورت‌های مدرن USB-C نام گذاری نمود.

پس از عرضه نمایشگر قابل حمل مدل MB168B پلاس دو سال می‌گذرد و حالا مدل جدیدی از این سری با نام MB169C پلاس با همان اندازه 15.6 اینچی و رزولوشن 1080p و البته مجهز به تکنولوژِی iPS برای وضوح تصویری چندین برابر سری قبل به علاوه زاویه دیدی بهتر توسط ایسوس معرفی شد.

نمایشگر MB169C پلاس ایسوس، دارای بدنه ی مقاوم فلزی و باکیفیت بوده و با وزن متعادل 800 گرم به علاوه ضخامت 8.5 میلی‌متر، حس بینظیری را در هنگام استفاده به کاربر منتقل خواهد نمود.

به گفته ایسوس، این مانیتور صرف نظر از پلتفرم‌ها قابل اجرا بر روی تمامی دستگاه‌های مجهز به پورت USB-C می‌باشد. تکنولوژی که قبل تر در آخرین مک بوک، گوگل پیکسل و … دیده بودیم.

در حال حاضر قیمت گذاری دقیقی برای نمایشگر قابل حمل جدید ایسوس صورت نگرفته و گمانه زنی‌ها حاکی از قیمت‌گذاری حدودی 290$ می‌باشد.