به‌روزرسانی سیستمی سرفیس پرو 3 برای حل مشکل باتری ارائه شد + آموزش نصب

حل مشکل باتری سرفیس پرو 3

حدود یک هفته پیش بود که گزارش‌هایی در رابطه با وجود مشکل در مدیریت شارژ باتری سرفیس پرو 3 (Surface Pro 3) منتشر شد. بر اساس این گزارش‌ها، برخی از کاربران تبلت رده بالای مایکروسافت با مشکل تخیله سریع باتری روبرو شده بودند. این مشکل به حدی بود که حتی بعضی از کاربران نمی‌توانستند بیش از یک ساعت از تبلت خود استفاده کنند.

با انتشار این گزارش‌ها، مایکروسافت دست به کار شد و اعلام نمود که در حال کار بر روی یک به‌روزرسانی سیستمی برای سرفیس پرو 3 بوده و بزودی این مشکل را برطرف خواهد کرد.

خبر خوب اینکه به‌روزرسانی مذکور در حال حاضر از جانب مایکروسافت ارائه شده و این شرکت اعلام نموده هیچ مشکل سخت‌افزاری خاصی در باتری تبلت‌های سرفیس پرو 3 وجود ندارد و با دریافت این به‌روزرسانی، مشکل تخلیه سریع باتری برطرف خواهد شد. البته به این نکته هم باید اشاره کنیم که به محض دریافت به‌روزرسانی انتظار نداشته باشید مشکل کاملاً برطرف شود، بلکه باید چندین بار عمل شارژ و تخلیه باتری انجام شود تا مفهوم شارژ کامل برای تبلت جا بیفتد!

مایکروسافت سرفیس پرو 3مایکروسافت در این باره اعلام کرده:

به محض اینکه این به‌روزرسانی بر روی سرفیس پرو 3 اعمال شود، مشکل تخلیه سریع باتری خود به خود در چرخه‌های شارژ و دشارژ کردن بعدی ترمیم خواهد شد. با دریافت به‌روزرسانی ارائه شده، تبلت‌هایی که پیش از این با مشکل مذکور مواجه شده بودند، از این پس می‌توانند از ظرفیت کامل باتری استفاده کنند و برای تبلت‌هایی که تاکنون این مشکل را تجربه نکرده‌اند، هیچ وقت چنین مسئله‌ای پیش نخواهد آمد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که ظرفیت شارژ کامل باتری در سرفیس پرو 3 آن چیزی نیست که دو سال قبل و در زمان ظهور این سری جدید از تبلت‌ها، شاهد بودیم. اما به هر حال با دریافت به‌روزرسانی و تکرار چند باره چرخه شارژ و دشارژ، مطمئناً شارژ کامل باتری بیش از یک ساعت دوام خواهد داشت.

سرفیس پرو 3به یاد داشته باشید که پیش از شروع به دریافت به‌روزرسانی مذکور حتماً تبلت خود را به جریان برق شهری وصل کنید و به استفاده از پایه نگهدارنده سرفیس پرو 3 اکتفا نکنید. همچنین تمام ابزارهایی که از طریق یو اس بی به تبلت متصل شده‌اند را از آن جدا کرده و اگر تبلت را به یک مانیتور وصل کرده‌اید، آن را هم جدا کنید. در نهایت قبل از اینکه شروع به دریافت به‌روزرسانی کنید دقت داشته باشید که میزان شارژ باتری که در نوار وظیفه نمایش داده می‌شود، بیش از 40 درصد باشد.

وقتی تمام نکات بالا را رعایت کردید، به بخش تنظیمات تبلت و قسمت Update & security و سپس Windows Update مراجعه کنید. در این بخش می‌توانید به جستجو و نصب به‌روزرسانی سیستمی به تاریخ 8/29/2016 اقدام نمایید. پس از نصب به‌روزرسانی، تبلت خود را مجدداً راه‌اندازی یا ریستارت کنید. پس از راه‌اندازی مجدد با صفحه‌ای سیاه رنگ روبرو خواهید شد که پیام اعمال به‌روزرسانی سیستمی بر روی آن نقش بسته است. چند دقیقه منتظر بمانید تا به‌روزرسانی اعمال شده و تبلت آماده استفاده شود. پس از اتمام این مرحله، سرفیس پرو 3 به محیط ویندوز برخواهد گشت و برای اعمال نهایی تغییرات یک بار دیگر باید تبلت را ریستارت نمایید.