این مدل احتمالا زیباترین خودرویی است که لامبورگینی تا به حال ساخته است!

لامبورگینی اونتادور

مدل‌های مختلف لامبورگینی همیشه زیبا بوده‌اند و نماد سرعت و قدرت به حساب می‌آمده‌اند. برای علاقه‌مندان به دنیای خودرو، حتی اگر خودرویی پیدا شود که بتواند لامبورگینی را شکست دهد، لامبورگینی باز هم به واسطه‌ی ظاهر جذابش، انتخاب اول باقی خواهد ماند! مدلی که در تصویر می‌بینید، اونتادور است (احتمالا می‌دانستید!)، البته نه یک اونتادور معمولی. این خودرو به مناسبت گذشتن پنجاه سال از ساخت اولین مدل میورا (Miura) در این کمپانی ساخته شده است. میورا جد سوپراسپرت‌های کنونی لامبورگینی به حساب می‌آید و با این مدل بود که لامبورگینی پا به عرصه‌ی ابرخودروها گذاشت.
این خودرو قادر است تا در کمتر از ۹ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. البته رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت هم تنها ۲.۹ ثانیه برای این خودرو زمان می‌برد. پیشرانه هم طبق معمول ۱۲ سیلندر است. اما جذابیت این خودرو به پیشرانه و قدرت و شتاب ان مربوط نمی‌شود. جذابیت اصلی این خودرو در ظاهر آن است!لامبورگینی اونتادور
از مهم‌ترین تغییراتی که در ظاهر این خودرو و مخصوصا طراحی داخل آن به چشم می‌خورد، رنگ استفاده شده در داخل است. دیگر از رنگ‌های تکراری مانند ترکیبی از قرمز و طلایی و یا قرمز و مشکی در داخل آن استفاده نشده است و در طراحی داخلی، شاهد اندکی شباهت بین این اونتادور و بوگاتی شیرون هستیم! در رنگ‌های خارج خودرو هم از دو رنگ استفاده شده است که همانطور که در عکس‌های زیر می‌بینید، برای این مدل خاص از ترکیب رنگ‌های آبی و خاکستری استفاده شده است.
از این مدل تنها ۵۰ عدد تولید شده است. همان طور که انتظار می‌رود، قیمت بالایی برای این خودرو باید پرداخت شود. یکی از نمایشگاه داران این خودرو را با قیمت ۵۰۰ هزار دلار (۱.۶ میلیارد تومان) برای فروش گذاشته است که حدود ۱۰۰ هزار دلار از قیمت مدل پایه‌ی این خودرو بالاتر است. البته این مبالغ برای خریداران لامبورگینی رقم بالایی نیست و ظاهر این خودرو ارزشش را دارد!

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید