افزایش 14 درصدی سرعت اینترنت در سطح جهان؛ کره جنوبی همچنان صدر نشین

افزایش 14 درصدی سرعت اینترنت در سطح جهان
افزایش 14 درصدی سرعت اینترنت در سطح جهان

امروزه در دنیای تکنولوژی اینترنت نقش بسیار مهمی را در زندگی افراد ایفا می‌کند و براساس پیشرفت کشورها سرعت اینترنت نیز متغیر است.

براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، میانگین سرعت اینترنت نسبت به سال گذشته 14 درصد رشد را نشان می‌دهد. بر همین اساس در نیمه سوم سال جاری میانگین جهانی سرعت اینترنت 5.1 مگابیت بوده است که بیشتر آن بر روی بستر DSL می باشد.

در بین کشورها کره جنوبی با داشتن میانگین سرعت 20.5 مگابیت بر ثانیه در صدر جدول قرار دارد که این سرعت چهار برابر سرعت جهانی اینترنت است. کشور ایالات متحده با تمامی پیشرفت‌هایی که داشته، هنوز هم در بین 10 کشور جهان نتوانسته جایگاهی را به خود اختصاص دهد اما با این حال میانگین سرعت اینترنت این کشور 12.6 مگابیت بر ثانیه است.افزایش 14 درصدی سرعت اینترنت در سطح جهان

در این آمار کشور نروژ بیشترین رشد سرعت اینترنت را به خود اختصاص داده است که با میانگین سرعت اینرتنت 16.5 مگابیت، رشد 44 درصدی را نسبت به مدت مشابه‌ی سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین با آنکه کره‌جنوبی صدر نشین این لیست است اما با این وجود نسبت به سال گذشته 19 درصد افت سرعت داشته است!

براساس گزارش Akamai، در حدود 80 درصد کاربران اینترنت در ایالات متحده از سرعتی بیش از 4 مگابیت استفاده می‌کنند. همچنین در سطح جهان، 65 درصد از کل کاربران اینترنت از میانگین سرعتی بیش از 4 مگابیت، 27 درصد آنها از سرعت بالاتر از 10 مگابیت و 15 درصد نیز از سرعت بالاتر از 15 مگابیت بهره‌مند می‌باشند.

سرعت اینترنت شما چقدر است؟