کشف یک حفره امنیتی در افزونه AVG مرورگر کروم

افزونه AVG

کاربران وب همواره این نکته را بایستی مورد توجه قرار دهند که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات امنیتی، همیشه نیز در این امر موفق نبوده و بعضاً دچار اشکالاتی نیز می‌شوند، بنابر این نباید تنها به ابزارهای امنیتی اکتفا کرد، بلکه خود کاربر نیز باید برای حفظ امنیت خود، تمامی مسائل امنیتی را موشکافانه بررسی کرده و انجام دهد. نمونه بارز آن را می‌توان افزونه‌ AVG ارائه شده توسط کمپانی خدمات امنیتی AVG دانست که به تازگی دچار مشکل جدی امنیتی گشته و میلیون‌ها کاربر خود را به ریسک وا داشته است.

نصب افزونه یکی از قابلیت‌های خوب مرورگر گوگل می‌باشد. کمپانی مطرح خدمات امنیتی AVG یک افزونه برای مرورگر گوگل طراحی نموده است که وظیفه حفاظت از سیستم کاربران در برابر سایت‌های مخرب را به عهده دارد. افزونه AVG با بیش از 9 میلیون کاربر فعال، به یکی از محبوب ترین افزونه‌های حال حاضر تبدیل شده است که بدون نیاز به نرم افزار آنتی ویروس این کمپانی، سعی بر تأمین امنیت سیستم کاربران دارد. (لازم به ذکر است که نرم افزار آنتی ویروس AVG از چیزی حدود 200 میلیون کاربر محافظت می‌کند)

اما هفته گذشته گوگل خبر از پیدایش یک حفره امنیتی در افزونه AVG داد که به موجب آن امنیت کاربران با تهدید جدی روبه رو شده است! گوگل با انتشار یک بیانیه ابراز امیدواری کرد که کمپانی AVG به سرعت اقدام به وصله و ترمیم افزونه خود نماید.

خوشبختانه باید عرض نمود که AVG در شب گذشته طی یک بیانیه به کاربران این افزونه اعلام داشته است که مشکل حل شده و این کاربران با خیال راحت می‌توانند از افزونه امنیتی AVG در وب گردی خود استفاده نمایند.