با 3 قابلیت ذخیره ساز باتری در آی او اس 9 آشنا شوید

با 3 قابلیت ذخیره ساز باتری در آی او اس 9 آشنا شوید

به نظر می رسد درخواست جامعه کاربری تلفن‌های هوشمند پیرامون عمر شارژدهی بیشتر، تمامی ندارد. سازندگان هر سیستم عامل سعی می‌کنند روز به روز در این زمینه قابلیت‌های بیشتری ارائه دهند؛ به عنوان مثال قابلیت جدید Doze در اندروید 6 و همچنین قول‌های اپل مبنی بر شارژدهی بیشتر آی او اس 9. با این حال هنوز هم کاربران در این زمینه کاملا راضی نشده‌اند و به دنبال اپلیکیشن‌های جانبی می‌گردند.

همانطور که گفتیم، کمپانی اپل در نسخه نهم سیستم عامل iOS خود، قول‌های مبنی بر عمر شارژ بیشتر را به کاربران داده است. این قول‌ها بر روی کاغذ بسیار خوب هستند، اما باید آن‌ها را در عمل بررسی کنیم. خوشبختانه امکان افزایش عمر باتری تلفن‌های آیفون با ایجاد تغییراتی ساده در تنظیمات وجود دارد. در ادامه به سه مورد از این تغییرات اشاره خواهیم کرد. با دیجی رو همراه باشید.

1- تلفن خود را به صورت دمر بر روی زمین بگذارید

دارندگان تلفن‌های اپل این موضوع را می‌دانند که با انجام این کار، دیگر صفحه نمایش تلفن با هر پیام نوتیفیکیشن روشن نمی‌شود و بدین ترتیب عمر باتری افزایش خواهد یافت.

2- تغییر حالت به “Lower Power Mode”

این کار را می توانید در بخش Setting > Battery انجام دهید. این حالت با خاموش کردن برخی افکت‌های تصویری و فعالیت‌های پس‌زمینه میزان مصرف باتری تلفن را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد؛ زمانی که شارژر به همراه ندارید، این قابلیت به شدت کاربردی و ضروری خواهد بود.

در واقع قابلیت Lower Power، پاسخ کمپانی اپل به موارد مشابه نظیر Battery saver در سیستم عامل اندروید است که خوشخبتانه عملکردی خوبی از خود نشان داده است.

قابلیت ذخیره ساز باتری در آی او اس 9

زمانی که شارژ تلفن شما به 20 درصد کاهش یابد، تلفن به صورت خودکار از شما درخواست روشن کردن حالت Lower Power Mode را خواهد کرد، با این حال ما پیشنهاد می‌کنیم بنا به شرایط پیش رو، قابلیت یاد شده را به صورت دستی فعال کنید.

3- اپلیکیشن هایی که باتری زیادی مصرف می کنند را مشخص کنید

سیستم عامل iOS 9 همچون دیگر رقیبان خود در بخش باتری، میزان شارژ مصرفی اپلیکیشن‌های مختلف را برای کاربران نمایش می‌دهد. جهت مراجعه به این بخش گزینه Battery Percentage را در بخش Setting > Battery باز کنید و اپلیکیشن‌هایی که بی جهت شارژ باتری مصرف می‌کنند را در آن ببندید. از آنجایی که متوقف سازی برنامه یکی از عادت‌های بد در آیفون شناخته می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم تنها در موارد ضروری این کار را صورت دهید.

تا زمانی که مشکل خالی شدن باتری در نسخه نهم iOS برطرف شود، باید با شرایط کنار آمده و تمامی این تکنیک‌ها را به کار ببندید. در نهایت علاوه بر موارد بالا پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا اپلیکیشن‌های کاهش دهنده باتری (به خصوص فیس بوک و مسنجر آن) را از تلفن پاک کنید. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید.

از زمان به روز رسانی به iOS 9 با مشکلات خالی شدن شارژ و کاهش عمر باتری مواجه شده‌اید؟ هر راهکاری که مشکلات را کاهش داده را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.