عرضه دو بروزرسانی مجزا برای پیش نمایش اندروید M تا قبل از عرضه نهایی

در جلسه ای تحت عنوان “معرفی ویژگی های تازه در اندروید” (“What’s new in Android”) که روز پنجشنبه و طی همایش Google I/O برگزار گردید، یکی از مهندسین گوگل به نام Chet Haase عنوان کرده است که این شرکت یک برنامه زمانی مشخص برای ارائه بیلد های جدید سیستم عامل اندروید در نظر گرفته است. گوگل همچنین قصد دارد تا قبل از عرضه نهایی اندروید M، دو آپدیت جداگانه برای نسخه پیش نمایش اندروید M که مختص توسعه دهندگان می باشد، ارائه نماید. آپدیت اول در انتهای ماه ژوئن و آپدیت دوم نیز در انتهای ماه ژوئیه عرضه خواهد شد. در هر دوی این بروزرسانی ها از نظرات توسعه دهندگان برای اعمال تغییرات و بهبود های مختلف بر روی سیستم عامل اندروید M، استفاده خواهد شد. اگر همه کار ها طبق برنامه پیش برود انتظار می رود نسخه نهایی این سیستم عامل در پاییز امسال در دسترس عموم قرار گیرد.

نسخه پیش نمایش مخصوص توسعه دهندگان اندروید M به همراه SDK (کیت توسعه نرم افزار) مربوط به آن هم اکنون از وب سایت توسعه دهندگان اندروید قابل دریافت می باشد. کسانی که این نسخه آزمایشی را بر روی تلفن هوشمند خود نصب می نمایند، آپدیت های مورد نظر را به صورت بی سیم و خودکار دریافت خواهند کرد. اما لازم به یادآوری است که این نسخه به هیچ وجه مطمئن نبوده و لذا اگر مایل به نصب آن باشید باید ابتدا از تمام محتویات دستگاه اندوریدی خود پشتیبان تهیه نمایید و اگر با روند نصب سیستم عامل بر روی گوشی خود آشنایی ندارید بهتر است به این کار اقدام ننمایید.

همانطور که از نام نسخه پیش نمایش اندروید M بر می آید، این نسخه هنوز به طور کامل توسعه نیافته و ممکن است نواقصی داشته باشد. همچنین استفاده از این نسخه آزمایشی نیز تنها بر روی گوشی های هوشمند نکسوس 5 و نکسوس 6 و تبلت نکسوس 9 امکان پذیر می باشد. همچنین Nexus Player در تلویزون های اندرویدی نیز از این نسخه پیش نمایش پشتیبانی می نماید. برای تمام دستگاه های فوق نیز یک پشتیبان تنظیمات کارخانه برای برگرداندن دستگاه به اندروید آبنبات چوبی در صورت بروز مشکل، در نظر گرفته شده است.

منبع: phonearena.com