بیل گیتس درباره آینده لینکدین خوشبین است

بیل گیتس درباره آینده لینکدین خوشبین است

بیل گیتس، مدیر کل سابق و مشاور فناوری فعلی کمپانی مایکروسافت در مصاحبه‌ای با شبکه بلومبرگ حاضر شد و درباره خرید شبکه اجتماعی لینکدین توسط مایکروسافت اظهار نظر کرد. گیتس در این مصاحبه اعلام کرد نسبت به این خرید خوشبین است:

“من فکر می‌کنم این یک معامله بزرگ است و لینکدین دستاوردهای زیادی را به ارمغان می‌آورد. راید هافمن و جف واینر را می‌شناسم. تیمی که وجود دارد توانسته مخاطبان را به خوبی به سمت خود بکشد و این با چیزی که مایکروسافت انجام می‌دهد ترکیب می‌شود؛ کار کردن با مردم، بهره وری و کمک به ارتباط افراد حرفه‌ای. من فکر می‌کنم همکاری و سودآوری مشترک بسیاری وجود خواهد داشت و بسیار خوشحالم که این معامله در واقعیت انجام پذیرفت.”

bill-gates7

مصاحبه در ادامه به سمت تأثیر این خرید بر بازار بورس رفت و بیل گیتس ادامه داد:

“من قطعاً معتقدم ارزش دو کمپانی به صورت مشترک بیشتر از ارزش هر کدام به صورت جداگانه است اما عاشق این ایده‌ام که بازار از ما می‌خواهید این را اثبات کنیم. منظورم این است این کمپانی در بخش نرم افزاری و مدیریت مخاطبان شبکه اجتماعی متخصص است و حالا آنها این فرصت را دارند که جهان را غافلگیر کنند و بگویند، اوه خدای من این محتوا را نگاه کن، در واقع این محتوایات حرفه‌ای موجود در لینکدین چیزی ست که می‌گوید چگونه می‌خواهم درباره فعالیت حرفه‌ای ام، کمپانی‌ام، صنعتم یاد بگیرم و به اینجا برگردم. اگر ما بتوانیم این را مانند محتویات فیسبوک در دنیای ارتباطات ارزشمند کنیم یک ارزش و سرمایه بزرگ ساختیم و من معتقدم ظرف مدت چند سال این اتفاق می افتد.”

در پایان از گیتس درباره چالش‌های احتمالی که مایکروسافت پس از این خرید با آن‌ها رو به رو خواهد شد سؤال شد و وی اینگونه پاسخ داد:

“مایکروسافت نیز مانند بسیاری از کمپانی‌های فناوری دیگر معاملاتی داشته که بهتر از بقیه پیش رفته است. فکر می‌کنم در این مورد آماده سازی مناسبی انجام دادیم و ماهیت همکاری بسیار روشن است.”