کمپانی بلاکس نخستین ساعت هوشمند ماژولار را روانه بازار خواهد کرد

ساعت هوشمند ماژولار بلوکس

سال 2014 میلادی بود که گروهی از طراحان و مهندسان طی یک رویداد در شهر لندن خبر از آغاز ساخت یک ساعت هوشمند ماژولار مبتنی بر بخش‌های مختلف دادند. حال 2 سال پس از این رویداد خبری به نظر می‌رسد که این پروژه مراحل پایانی خود را طی می‌کند. این کمپانی در حال حاضر برای به اتمام رساندن مراحل تولید ساعت هوشمند ماژولار خود نیازمند حداقل 5,500 سفارش از کیک استارتر است. اگر شما هم می‌خواهید صاحب یکی از این محصولات باشید می‌توانید همین حالا آن را با قیمت 330 دلار از کیک استارتر سفارش دهید تا هر چه زود‌تر شاهد حضور این محصول در بازار باشیم.

تا پیش از این، کمپانی سازنده این ساعت هوشمند ماژولار مبتنی سیستم‌عامل اندروید اعلام کرده بود که ماه مه سال جاری محصول جذابشان به دست مشتریان خواهد رسید؛ اما بعداً مشخص شد که این تنها برای دلگرم کردن خریداران بوده است. به گفته این شرکت دستگاه اندروید آن‌ها در حال سپری کردن مراحل نهایی آزمایش‌ها بوده تا خیلی زود خط تولید آن‌ها را آغاز کنند. این محصولات رسماً از ماه سپتامبر آینده به فروش قطعی خواهند رسید.

ساعت هوشمند ماژولار بلوکس

اما شاید هنوز هم برای شما گنگ باشد که منظور از یک ساعت هوشمند ماژولار چه چیزی است. این محصول دارای شش ماژول مختلف متصل شونده است که هر یک وظیفه خاص به خود را انجام می‌دهند و قابلیت جدیدی را به ساعت شما اضافه خواهند کرد. این ماژول‌ها شامل GPS، باتری اضافی، سنسور پالس، سنسور رطوبت/ دما/ ارتفاع، یک دکمه برنامه ریزی همراه و یک چراغ قوه است. البته کمپانی بلاکس اعلام کرده است که به‌زودی ماژول‌های درجه حرارت بدن، میزان تعریق، اسکنر اثر انگشت و همچنین ژستورهای کنترلی را نیز به مجموعه این ماژول‌ها اضافه خواهد کرد. از آنجایی که این محصول مبتنی بر یک پلتفرم کد باز است، توسعه دهندگان شخص ثالث نیز می‌توانند در اضافه کردن بخش‌های دیگر با این کمپانی همکاری کنند.

ساعت هوشمند ماژولار بلوکس

این شرکت عنوان می‌کند که خریداران با خرید هر عدد ساعت هوشمند ماژولار بلاکس علاوه بر صفحه اصلی این ساعت به نام Core، یک پکیج را نیز در اختیار خواهند گرفت که شامل 4 ماژول مختلف است. البته در آینده‌ای نزدیک این محصول در پک‌های مختلفی نسبت به خواسته‌های کاربر عرضه خواهد شد. به نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد تحول عظیمی در صنعت ساعت‌های هوشمند خواهیم بود.