بلوتوث 5 هفته آینده در لندن رونمایی خواهد شد

بلوتوث 5

بنا به اظهارات آقای مارک پاول (Mark Powell)، مدیر اجرایی گروه توسعه دهنده بلوتوث موسوم به Bluetooth Special Interest Group (یا به اختصار Bluetooth SIG)، نسخه بعدی این استاندارد با نام بلوتوث 5 در راه است و هفته آینده به صورت رسمی از آن رونمایی خواهد شد.

پیش بینی می شود بلوتوث 5 پیشرفت های زیادی نسبت به نسخه کنونی این تکنولوژی، داشته باشد. به طوری که گفته شده میزان برد آن دو برابر شده و سرعت انتقال اطلاعات نیز در نسل جدید تا 4 برابر افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، Bluetooth SIG خبر از پشتیبانی بیشتر بلوتوث 5 از خدمات اتصال نیز داده است.

مارک پاول
مارک پاول – مدیر اجرایی گروه توسعه دهنده بلوتوث موسوم به Bluetooth SIG

نقشه راه نسخه جدید بلوتوث از سال گذشته ترسیم شده بود، اما Bluetooth SIG که حامیان قدرتمندی همچون شرکت های نام آشنای اپل، اینتل و مایکروسافت دارد، روز 16 ام ماه جاری میلادی به صورت رسمی از این استاندارد جدید، در شهر لندن رونمایی خواهد کرد. گروه توسعه دهنده این تکنولوژی، دلیل انتخاب نامی ساده و بدون هیچ پیشوند و پسوند اضافی را، سهولت بخشیدن به امر بازاریابی آن و همچنین کمک به ارتباط برقرار کردن راحت تر کاربران با مفهوم استاندارد بی سیم، عنوان کرده است.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و هوشمند شدن هر چه بیشتر خانه ها و ابزارهای دور و بر ما، مطمئنا ارائه نسل جدید استاندارد بی سیم بلوتوث می تواند، تجربه اتصال به ابزارهای هوشمند و کنترل نمودن آن ها لذت بخش تر و ساده تر از گذشته نماید.