سرعت بلوتوث در سال ۲۰۱۶ تا دو برابر افزایش می‌یابد

افزایش سرعت بلوتوث

سازمان SIG  یا به طور کامل The Bluetooth Special Interest Group وظیفه نظارت بر توسعه استاندارد اتصالات و سرعت بلوتوث را بر عهده دارد.این سازمان در روز جمعه اعلام داشت که قصد دارد تا قابلیت های بلوتوث هوشمند را تا نیمه ی دوم سال آینده افزایش دهد.هرچند که این افزایش عملکرد می تواند ضریب نفوذ را نیز بی‌افزاید.

این سازمان همچنین اضافه کرد که پس از بروزرسانی های به عمل آمده ، برد اتصال بلوتوث ها به ظرفیتی معادل ۴ برابر ظرفیت کنونی خواهد رسید که این برد از ۵۰ تا ۲۰۰ متر مربع می‌باشد.علاوه بر این سرعت بلوتوث ها در انتقال داده نیز به ۲ مگابایت در ثانیه (حدود ۲ برابر) بدون کوچکترین افزایش مصرف انرژِی خواهد رسید.

البته این را باید گفت اگر چه دستگاه های loT (دستگاه های اینترنت اشیاء) می‌تواند دلیل نخست برای این بروزرسانی باشد اما با توجه به اینکه بلوتوث به عنوان یک بخش اساسی و جداناپذیر از دستگاه های قابل حمل محسوب می شود استفاده از این بروزرسانی ها بسیار عالی به نظر می رسد.این درحالی است که با افزایش برد اتصال بلوتوث ها ، حملات نیز می‌توانند از راهی دورتر وارد عمل شوند.بر همین اساس شرکت امنیتی کسپراسکای می‌گوید : ” دستگاه های loT به اندازه کافی بالغ و کامل نشده اند . این دستگاه به تازگی وارد بازار شده اند و به دنبال درک هرچه بهتر آن هستند که چه چیزی و چگونه آن را انجام بدهند . ”

SIG اعلام کرده است که به طور قطع این بروزرسانی در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ انجام خواهد شد و به زودی اخبار جدیدی را در این باره ارائه خواهد کرد.