کارپینو به عنوان اولین اپلیکیشن مجوزدار درخواست تاکسی رونمایی شد

کارپینو

 امروزه دیگر مردم با دسترسی به محیط های مجازی هر روز خواهان نوآوری و تحولی جدید در زندگی روزمره خود هستند، محصولاتی جدید و اپلیکیشن هایی به روز که زندگی را آسان تر کند. یکی از این پلیکیشن های تازه وارد، اولین اپ درخواست تاکسی با نام کارپینو است که با اخذ مجوزهای قانونی از شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی رونمایی شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

این روزها برای سهولت فعالیت در حوزه توسعه حمل و نقل و مسافرت های درون شهری، راه حل هایی در قالب اپلیکیشن ارائه شده که با استفاده از آن‌ها شهروندان دیگر نیازی به تماس‌های پیاپی و پشت خط ماندن و یا انتظار طولانی مدت برای استفاده از تاکسی را ندارند و تنها با نصب یک اپلیکیشن موبایلی می توانند در اسرع وقت به مقصد مورد نظر خود برسند.

شاید بتوان پیدایش این ابزارک های خدمت رسان را نقطه عطفی در شروع کوچ از دنیای سنتی به مدرنیته دانست. اما نباید به راحتی چشم بر روی چالش‌های پیش روی تکنولوژی‌های نو ظهور بست. در اینکه این اپلیکیشن‌ها می توانند در آینده با توسعه شبکه خدمت رسانی خود چاره ای برای حل معظل بزرگ کلان شهرها یعنی ترافیک و آلودگی هوای ناشی از آن باشند تردیدی نیست، اما حذف سیستم های سنتی تاکسیرانی بدون در نظر گرفتن مخاطرات آن همچون از بین بردن چرخه کار در صنعت حمل و نقل، چالشی جبران ناپذیر است.

به تازگی اپلیکیشن جدید حوزه خدمت رسانی سفرهای درون شهری با نام کارپینو فعالیت خود را آغاز کرده است که می‌تواند راه حلی مناسب برای این نوع ارائه سرویس باشد. این اپلیکیشن درخواست تاکسی، با اخذ مجوزهای قانونی از شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی تلفیق مدرنیته و سنت را با استفاده از ناوگان تاکسیرانی محقق کرده است.کارپینو

با اپلیکیشن درخواست تاکسی “کارپینو” انجام سریع سفرهای درون شهری، حتی در مناطق طرح ترافیک نیز امکان پذیر است.

این اپلیکیشن سفارش تاکسی دارای قابلیت های متعددی از قبیل امکان پرداخت آنلاین در هر نقطه از مسیر تا قبل از رسیدن به مقصد، شارژ کیف اعتباری در هر زمان ، مشاهده سوابق سفرها ، امکان مشاهده اعتبار حساب ، امکان انتخاب راننده از لیست موجود در اپ بر اساس نزدیک ترین رانندگان به محل درخواست، امکان تغییر مبدا(درخواست از هر مکانی به جز مبدأ اولیه)، مشاهده اطلاعات مربوط به راننده ای که درخواست را می پذیرد مانند نام، تصویر فرد، تصویر خودرو، شماره پلاک، نام برند خودرو، امکان استفاده از کد تخفیف های متفاوت و ذخیره کدها در لیست “کدهای تخفیف” و امکانات دیگری است که در دیگر اپلیکیش‌های درخواست تاکسی نیز دیده می‌شود.

مزیت ویژه این اپلیکیشن سفر به منطقه طرح ترافیک بدون هیچ محدودیت زمانی و هزینه پایین تر نسبت به سایر اپلیکیشن های موجود است.

اما وجه تمایز کارپینو، استفاده از ناوگان تاکسیرانی است که موجب ایجاد امنیت بیشتر برای مسافران خواهد شد. به این ترتیب همکاری با تاکسیرانی باعث می شود تا آدرس یابی در شهر با سهولت و سرعت بیشتری توسط این رانندگان باسابقه و شهربلد صورت گیرد. اگرچه مسافران درون شهری همواره نسبت به عملکرد رانندگان سنتی تاکسی انتقاد داشته اند اما بنا بر اعلام این شرکت قرار است در مرحله‌ی اول 8000 راننده تاکسی آموزش‌های لازم را برای ورود به این سامانه، در دانشکده تاکسیرانی ببینند.کارپینو

این اپلیکیشن می تواند در بهبود ناوگان تاکسیرانی، افزایش کیفیت خدمت رسانی رانندگان و به طبع، ارتقاء سطح رضایت‌مندی مسافران نقش مهمی ایفا کند.

کارپینو متعلق به یک مجموعه ای خصوصی است که موفق به دریافت کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت از شهرداری تهران و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شده است. در فاز اول تنها تاکسی های شهر تهران در این اپلیکیشن فعال هستند و پس از آن آژانس های تاکسی تلفنی نیز به این اپلیکیشن خواهند پیوست.

میثم مظفر، رییس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در خصوص این اپلیکیشن گفته است:

برای اولین بار است که در کشور مسافرینی که از تاکسی های این اپلیکیشن استفاده می‌کنند، تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است کارپینو فعالیت خودرا آغاز کرده است و نسخه اندروید این اپلیکیشن در حال حاضر قابلیت دانلود از تمامی بازارهای اندرویدی موجود در ایران را دارد و همچنین استفاده از نسخه ios آن نیز از اواخر فروردین 96 امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید