جشن گرفتن تولد 65 سالگی شورلت کوروت با خودروی 650 اسب بخاری!

شورلت کوروت، از بهترین خودروهای اسپرت ساخت آمریکا است. پس از مدت‌ها که خودروهای آمریکایی در رقابت با اسپرت‌های اروپایی و ژاپنی در حال تسلیم شدن بودند، شورلت خودرویی ساخت که به مراتب از بسیاری از خودروها اروپایی و ژاپنی بهتر است! خودروهای اسپرت آمریکایی تقریبا همیشه دو ویژگی داشتند که آن‌ها را از مدل‌های اروپایی و ژاپنی متمایز می‌کرد. اول آن که قیمت آن‌ها بسیار پایین‌تر از همتایان خود است، و دوم آن که معمولا در مسیر مستقیم، خودروهای آمریکایی عملکرد بهتری دارند. گرچه خودروهای اسپرت آمریکایی هیچگاه از نظر حداکثر سرعت و شتاب در جهان اول نبودند، اما دست و پا بسته هم نبودند!
شورلت کوروت یکی از خودروهای اسپرت آمریکایی است که به خوبی قابل مقایسه با رقیبان اروپایی خود است و در بسیاری موارد (از جمله در مسیر مستقیم) از رقیبان اروپایی خود بهتر عمل می‌کند. حالا، شورلت با ارائه‌ی پکیج کربن 65 (Carbon 65 Edition)، می‌خواهد تولد 65 سالگی این مدل را جشن بگیرد!

شورلت کوروت

معرفی این خودرو هم از جمله اتفاقاتی است که باید در نمایشگاه خودروی نیویورک منتظرشان باشیم.همان طور که از اسم این پکیج مشخص است، استفاده از فیبر کربن در قسمت‌هایی از بدنه و فرمان خودرو و همچنین دیگر بخش‌های داخلی خودرو، دلیل این نامگذاری است. البته تغییرات بدنه و افزایش فیبر کربن تنها چیزی نیستند که در این پکیج ارائه می‌شود. این پکیج در مدل Z06 با تغییراتی در موتور خودرو همراه است که باعث می‌شود کوروت بتواند قدرتی بیشتر از دوج وایپر تولید کند! این پکیج تنها برای دو مدل از خودروهای کوروت یعنی Z06 و Grand Sport قابل سفارش است و تعداد محدودی از آن (تنها 650 عدد) عرضه خواهد شد.

شورلت کوروت

تغییرات که در مدل گرند اسپرت به وجود خواهند آمد، محدود به ظاهر خودرو می‌شوند و زیر کاپوت خودرو شامل تغییری نخواهد شد. البته این موضوع به معنای ضعیف بودن این خودرو نیست! مدل گرند اسپرت با پکیج کربن 65، همچنان از یک موتور 8 سیلندر 6.2 لیتری بهره می‌برد، 460 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و در 3.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. امکانات اضافه‌ای که همراه با این پکیج قابل خریداری هستند شامل سیستم تولید صدا و جعبه دنده می‌شوند. این خودرو با جعبه دنده‌ی 7 سرعته‌ی دستی و یا 8 سرعته‌ی اتومات قابل خریداری است.

شورلت کوروت

این پکیج در مدل Z06، شامل یک سوپرشارژر هم می‌شود که قدرت خودرو را تا 650 اسب بخار افزایش می‌دهد، باعث می‌شود خودرو در 3.0 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و بتواند سرعتی بیشتر از 330 کیلومتر بر ساعت داشته باشد. جعبه دنده‌ی این خودرو هم مانند مدل گرند اسپرت شامل جعبه دنده‌ی 7 سرعته‌ی دستی و یا 8 سرعته‌ی اتومات می‌شود.

این پکیج در مجموع 15,000 دلار به قیمت خودرو اضافه می‌کند و قیمت این خودرو برای مدل Z06 را به 104,000 دلار می‌رساند که در مقایسه با خودرویی مانند پورشه 911 توربوی 540 اسب بخاری که 160,000 دلار قیمت دارد، رقم بالایی نیست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید