پایان 15 سال ممنوعیت فروش کنسول های بازی در چین

Xbox One and PS4

این طور که به نظر می رسد، کشور چین قصد دارد بعد از 15 سال، ممنوعیت فروش کنسول های بازی را در این کشور لغو کند. با توجه به این خبر نیز در حال حاضر شرکت های مطرح در زمینه ساخت کنسول های بازی یعنی سونی، مایکروسافت و نینتندو خود را آماده می کنند تا بتوانند در این بازار جدید گوی سبقت را از رقبا بربایند.

بر اساس خبری که در وال استریت ژورنال منتشر شده است، وزیر فرهنگ چین اعلام کرده است که قصد دارد ساخت و فروش کنسول های بازی خارجی و داخلی را در این کشور آزاد نماید.

پیش از این و در سال 2000 با ارائه این دلیل که کودکان گرایش بسیار زیادی به بازی های رایانه ای از خود نشان می دهند و این بازی ها آثار مخرب جسمی و روانی زیادی بر روی آنان دارند، دولت چین تصمیم گرفت تا ساخت و فروش کنسول های بازی را در این کشور ممنوع اعلام کند. اما بالاخره در سال 2014 شورای دولتی چین اجازه ساخت و توزیع کنسول های بازی را برای شرکت های خارجی صادر کرد ولی با این شرط که این فعالیت ها تنها منحصر به منطقه آزاد تجاری شانگهای باشد.

China Video Games

هر دو شرکت مطرح سونی و مایکروسافت نیز کنسول های خود را از سال قبل در چین عرضه کردند اما با توجه به محدودیت های که وجود داشت هیچ یک از کنسول های پلی استیشن 4 و Xbox One نتوانستند در این کشور به میزان موفقیتی که در سایر نقاط جهان به آن دست یافته بودند، برسند. حال با رفع تمامی این محدودیت ها باید دید آیا این شرکت ها می توانند به موفقیت خوبی در این کشور پهناور دست پیدا کنند یا خیر.

این که شرکت های سونی و مایکروسافت تا چه حد می توانند از حذف ممنوعیت فروش کنسول ها در چین استفاده کنند و چه سرنوشتی در انتظار این شرکت ها خواهد بود هنوز معلوم نیست ولی چیزی که مشخص است این است که سونی و مایکروسافت بالاخره می توانند در نمایشگاه ChinaJoy 2015 که اواخر همین هفته برگزار خواهد شد، کنسول های خود را در معرض دید عموم مردم چین قرار دهند. رئیس بخش Xbox مایکروسافت آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) اخیرا حضور خود در این نمایشگاه را تایید کرده و سونی نیز برای یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ 29 ژوئیه (7 مرداد) برنامه ریزی نموده است که در آن قرار است این شرکت، بازی های جدیدی را که برای عرضه در کشور چین در نظر گرفته است معرفی نماید.

attackofthefanboy