کشور چین بالاخره به تکنولوژی ساخت نوک خودکار دست پیدا کرد!

کشور چین بالاخره به تکنولوژی ساخت نوک خودکار دست پیدا کرد!

چینی ها در سال های گذشته موفق شدند که هواپیما تولید کنند، ماهواره به فضا پرتاب کنند و همچنین گوشی های هوشمند خوبی را روانه بازار کرده اند، اما تا امروز نمی توانستند قسمت کروی نوک خودکار را تولید کنند.

با اینکه کشور چین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده خودکار در جهان است، اما تولیدکنندگان این کشور مجبور بودند نوک خودکار را از کشورهای دیگر خریداری کنند.

کمپانی آهن و فولاد تائیوان (Taiyuan Iron and Steel) که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد ضدزنگ در چین است، دیروز طی بیانیه ای اعلام کرد که بعد از 5 سال تحقیق و آزمایش موفق شده قسمت نوک خودکار را تولید کند.

به گفته این شرکت قسمت کروی نوک خودکار از جنس نوعی فولاد ضد زنگ پیشرفته است و ساخت آن به ابزارها و تکنولوژی های بسیار دقیقی نیاز دارد.

در سالهای گذشته چین مجبور بود تا میلیون ها دلار برای وارد کردن نوک خودکار از ژاپن و سوئیس هزینه کند.

penگروه بیفا (Beifa Group) که یکی از بزگترین تولیدکنندگان خودکار در چین است اعلام کرده که نخستین محموله از این نوک های جدید را سفارش داده و امیدوار است تا طی دو سال آینده با استفاده از محصولات شرکت تائیوان از واردات این قطعه بی نیاز شود.

لی که چیانگ، نخست وزیر چین پیش از این اعلام کرده بود که واردات نوک خودکار مثل خاری در گلوی اقتصاد چین است و تاثیر بدی روی تولیدکنندگان این کشور دارد. چین با اجرای کمپینی ملی در سال 2011 تلاش کرد تا صنعت ساخت خودکار را از لحاظ زنجیره ارزش صنعتی وارد رده های بالاتری کند.

حالا می توانید با خیال راحت بگویید که خودکار شما 100% چینی است!

5 دیدگاه

  1. خیلی جالبه . تکنولوژی ابزار دقیق واقعا به چشم نمیاد، ولی خیلی استراتژیک و واجبه برای یک کشور.

  2. ای بابا ما میلیارد میلیار دبرای وارد کردن وارد چی خود کار هزینه می کنیم یادمون نیست بابا شما چینیها دیگه خدا وکیلی نقش غیرتیا را نمی خواد برا ما بازی کنید.اگر زشت بو.د برا ما زشتر بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید