گوشی های چینی در صدر رده بندی انتوتو

گوشی های چینی در صدر رده بندی انتوتو

انتوتو یکی از شاخص ترین برنامه های بنچمارک است که نتایج آن معیار مهمی برای بسیاری از کاربران در انتخاب موبایل و تبلت است. در لیست قویترین موبایل های 2016 این نرم افزار، بیشتر جایگاه های رده اول در دستان تولیدات شرکت های چینی است.

انتوتو بنابر رسم هر ساله خود فهرستی از بهترین امتیازات بدست آمده توسط این نرم افزار بنچمارک در سال 2016 را منتشر کرد، در این بین حضور گوشی های چینی با رم های 6 گیگ در دره های برتر کاملا به چشم می آید. سه گوشی برتر به ترتیب Vivo Xplay 5 Elite، LeEco Max 2 و lenovo zuk z2 Pro دارای بالاترین امتیازات لیست امسال انتوتو هستند. نکته جالب این لیست حضور گوشی های داری پردازنده 820 و دارای رم 4 گیگ در رده های چهارم به بعد است که می تواند نشان دهنده اهمیت میزان رم در کسب امتیاز بالاتر باشد. ذکر این نکته مهم است زیرا اپلیکیشن انتوتو گوشی های هوشمند را بر اساس قدرت پردازنده مرکزی و گرافیکی امتیاز دهی می کند و ارتباط مستقیمی با میزان حجم رم ندارد.

انتوتو

نکته جالب دیگر در این لیست، امتیاز کمتر آیقون SE نسبت به آیفون 6S است در حالی که هر دو مدل دارای پردازنده یکسان هستند اما وجود صفحه نمایش کوچکتر و رزولوشن پایینتر آن انتظار امتیازی بیشتر از 6S را برای آیفون SE ایجاد می کند!