مرورگر کروم برای اندروید به کمک کاربران اینترنت کم سرعت می‌آید

مرورگر کروم برای اندروید به کمک کاربران اینترنت کم سرعت می‌آید
مرورگر کروم برای اندروید به کمک کاربران اینترنت کم سرعت می‌آید

اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که سرعت اینترنت مناسبی ندارید به طور حتم در زمان وب‌گردی و خواندن مقالات کلافه می‌شوید. حال گوگل دست به کار شده و با نسخه جدید کروم و ویژگی Data Saver می خواهد به کاربران مرورگر کروم در اندروید کمک کند.

این ویژگی به صورت هوشمند عمل کرده و در زمانی که سرعت اینترنت مناسب نیست، بجای نمایش کل محتوای صفحه‌ی وب، فقط اقدام به بارگذاری متن می‌نماید و در صورتی که کاربر مایل به نمایش تصاویر صفحه وب باشد، می تواند با لمس دکمه ” بارگذاری تصاویر” آنها را مشاهده کند، البته باید برای بارگذاری آنها مدتی منتظر بماند.

مرورگر کروم برای اندروید به کمک کاربران اینترنت کم سرعت می‌آیدگوگل می گوید این ویژگی اجازه می‌دهد تا ۷۰ درصد در مصرف دیتا صرفه جویی شود، بر همین اساس سرعت بارگذاری صفحات به طور چشم گیری افزایش پیدا خواهد کرد.

غول جستجو سعی بر این دارد تا سرعت وب گردی را در موبایل‌ها افزایش دهد و به زودی سیستم “AMP” را نیز ارائه خواهد کرد. در حالت کلی سیستم Data Saver بیشتر مناسب کشورهایی است که در آنها سرعت اینترنت تعریف چندانی ندارد و کاربران در وب گردی دچار مشکل هستند. بنابراین گوگل در ابتدا این ویژگی را به عنوان یک به روز رسانی برای کشورهای هند و اندونزی منتشر خواهد کرد و به دنبال آن کاربران دیگر کشورها نیز می توانند از این ویژگی جالب و مفید استفاده نمایند.

نظر شما در مود این ویژگی چیست؟