باز شدن لینک‌های درون برنامه‌ای به صورت مجزا با اپلیکیشن Chromer

Chromer

کمپانی گوگل در خلال کنفرانس سالانه Google I/O بود که خبر از کار بر روی یک نسخه پایدار از مرورگر کروم مخصوص اپلیکیشن‌های شخص ثالث داد هرچند خبر بیشتری از این قضیه نداد تا آنکه هفته گذشته این نسخه پایدار به همراه ابزار جانبی اش به صورت رایگان در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.

این نسخه قابلیتی را به توسعه دهندگان خواهد بخشید که دیگر به سیستم WebView تکیه نکرده و به صورت جداگانه لینک‌های موجود در برنامه‌های خود را در اختیار کاربران قرار دهند که این امر، موجب نمایش سریع یک لینک به واسطه لینک‌های درون برنامه‌ای خواهد شد.

Chromer Chromer

نام ابزار جدید گوگل Chromer نام داشته و به نحوی یک ابزار جانبی برای مرورگر کروم نیز خواهد بود. کاربران می‌بایست این اپلیکیشن را نصب و به عنوان مرورگر پیشفرض دستگاه خود انتخاب نمایند، تا به عنوان مثال در هنگام اجرای یک لینک در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام، دیگر مرورگر کامل بارگذاری نشده و تنها یک تک تب تحت عنوان کرومر برای کاربر اجرا شود. این اپلیکیشن قابل اجرا بر روی دستگاه‌هایی با اندروید نسخه 4.1 Jelly Bean به بالاتر می‌باشد. تا پیش از این مرور لینک‌های موجود در برنامه‌های شخص ثالث نیازمند استفاده از تکنولوژی WebView بود که موجب کاهش سرعت بارگذاری می‌گردید. حال با اپلیکیشن کرومر، گوگل عملیات تماشای لینک‌ها را سرعت بخشیده و موجب کمتر فشار آمدن به دستگاه کاربر گردیده است.

هم اکنون می‌توانید اپلیکیشن Chromer را به صورت کاملاً رایگان از طریق این لینک دریافت نمایید.
نکته: جهت اجرای کمک ابزار کرومر شما نیاز به نسخه‌ی 45 به بالاتر مرورگر گوگل کروم خواهید داشت.