کلش آف کلنز «Clash of Clans» جدید منتشر شد؛ آپدیتی بسیار بزرگ با اضافه شدن دهکده جدید!

کلش آف کلنز «Clash of Clans» تحولی در بازی‌های گوشی و تبلت ایجاد کرد و نشان داد که بدون کامپیوتر هم می‌توان از یک بازی لذت زیادی برد. اوج توجه به این بازی تا 1-2 سال گذشته بود و کاربران زیادی چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از آن به عنوان محبوب‌ترین بازی یاد می‌کردند. اما به روز رسانی‌های نه چندان جالب و تکراری شدن بازی باعث شد تا کم کم کاربران این بازی را فراموش کنند.

اما دیروز به روز رسانی جدید کلش آف کلنز منتشر شد که تغییرات زیادی در آن صورت گرفته، از جمله مهم‌ترین آن‌ها، دهکده جدید است!

اگر توجه کرده باشید از چند هفته قبل بود که کشتی شکسته‌ای در ساحل دهکده شما قرار گرفته بود. فیلم‌های کوتاه زیادی درباره این قایق توسط سوپرسل منتشر شد که نشان می‌داد این قایق علاقه‌مندان به این بازی را به جای جدیدی خواهد برد. پس از به روز رسانی مشخص شد شما می‌توانید با این قایق به دهکده جدید بروید!

اما دهکده جدید چگونه است؟! مانند دهکده فعلی است؟!

در پاسخ باید بگوییم که خیر این چنین نیست. این دهکده تفاوت‌های زیادی با دهکده اصلی دارد، از نیرو و کسب منابع گرفته تا نحوه آماده‌سازی سرباز‌ها و حمله به دهکده‌های دیگر. کافیست سوار قایق پهلو گرفته در ساحل دهکده اصلی خود شوید تا به دهکده جدید سفر نمایید.

سربازها نسبت به دهکده اصلی تغییر کرده‌اند. از لحاظ ظاهری کمی بهتر شدند و از لحاظ نام نیز تغییراتی را داشته‌اند. در جدول زیر تمامی سربازان فعلی دهکده جدید کلش آف کلنز را همراه با نام و مشخصاتشان آورده‌ایم:

 

نام سرباز

تصویر
Raged Barbarian
Sneaky Archer
Boxer Giant
Beta Minion
Bomber
Baby Dragon
Cannon Cart
Night Witch*
Drop Ship*
Super P.E.K.K.A*

 

*این سه نیرو در به روز رسانی‌های بعدی آزاد خواهند شد.

تغییر دیگر در فرم دهکده جدید کلش آف کلنز «Clash of Clans» است که برعکس دهکده اصلی که همیشه در روز بود و هیچ وقت شب را در آن نمی‌دیدید، در شب است. و زیبایی خاصی دارد.

به طور کلی این دهکده از دهکده اصلی شما جداست و منابع طلاو اکسیر آن نیز جدا است. بدست آوردن طلا و اکسیر در حملات مانند دهکده عادی نیست. در دهکده عادی شما به حریفان حمله می‌کردید و با گرفتن حداقل 1 ستاره برنده می‌شدید. علاوه بر آن تا جایی که می‌توانستید منابع حریف را غارت می‌کردید. اما در دهکده جدید 2 نفر همزمان به دهکده‌های یکدیگر حمله می‌کنند و فردی که ستاره بیشتری کسب کند و درصد بیشتری از دهکده حریف را تخریب نماید برنده است و مقداری گلد و اکسیر به او تعلق می‌گیرد. هیچ گلد یا اکسیری در حمله کسب نخواهید کرد و منابع صرفا با برنده شدن در حمله به شما تعلق خواهد گرفت.

یکی دیگر از تغییراتی که در حملات به چشم می‌خورد، این است که شما می‌توانید در زمان حمله نیز نیروهای خود را تغییر دهید. در این نوع جنگ امکان زدن دکمه next وجود ندارد و باید به مپی که به شما نشان داده می‌شود حمله کنید. برای همین هم می‌توانید نیروهای خود را در حملات تغییر دهید. به طور کلی ساخت نیرو در این دهکده هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. و در هر کمپ می‌توانید یک دسته از نیروهای خاص را ببرید. برای مثال در یک کمپ تنها می‌توانید 4 آرچر یا 4 باربارین ببرید و نمی‌توانید تعداد آن‌ها را کمتر کنید.

 

در دهکده جدید خبری از خانه اصلی یا همان تان حال نیست، و مکانی به نام Builder Hall جایگزین آن شده. در دهکده جدید شما فقط 1 کارگر دارید و تعداد آن قابل افزایش نیست. ولی این کارگر بسیار ماهر است و با ارتقای بیلدر هال توانایی‌ها و سرعت او افزایش می‌یابد. همچنین می‌توانید این کارگر را به دهکده اصلی ببرید و در آنجا نیز برای برخی کارها (مانند دو لول کردن توپ cannon) از آن استفاده کنید.

معدنی که خیلی‌ها دوستش دارند!

بسیاری از کاربران Clash of Clans به دنبال این بودند تا به طریقی در بازی بتوانند جم بدست آورند. در این به روز رسانی شما در دهکده جدید می‌توانید جم تولید کنید. نحوه کار آن دقیقا مانند مخزن گلد و اکسیر است و طی زمانی مشخص، مقدار معینی جم تولید می‌کند. شما می‌توانید از این جم‌ها در دهکده اصلی خود نیز استفاده نمایید. علاوه بر مخزن جم، ساختمان‌های دیگری از جمله clock tower و Rebuild Hero نیز به بازی اضافه شده‌اند که هر کدام کارایی خود را دارند و با کمی بازی کردن به نحوه کارکرد آن‌ها پی خواهید برد. این ساختمان‌ها همچون ساختمان کلن کستل در دهکده اصلی، در حالت اولیه به صورت خرابه هستند که با صرف طلا و اکسیر می‌توانید آن‌ها را بازسازی نمایید.

در دهکده جدید ظاهر ساختمان‌های دیگر و تجهیزات دفاعی نیز تغییراتی داشته و زیباتر شده‌اند. علاوه بر آن ساختمان‌های دفاعی جدیدی نیز در دهکده جدید اضافه شده‌اند که کارایی خاص خود را دارند. همچنین در این دهکده شما می‌توانید درخت‌های کاج را از قسمت دکوراسیون تهیه کرده و در مپ خود قرار دهید.

در دهکده جدید از دارک و مخزن دارک اکسیر خبری نیست و منابع شما تنها طلا و اکسیر می‌باشند.

در دهکده اصلی نیز برخی تغییرات رخ داده که از آن جمله می‌توان به ارتقای اسپل‌های فریز، کلون و هیل اشاره کرد.

به طور کلی سوپرسل قصد داشته تا با این به روز رسانی علاقه‌مندان به این بازی را دوباره جذب کند و افرادی که از تکراری بودن بازی گله می‌کردند را راضی نماید. باید بگوییم نسخه جدید کلش آف کلنز جذاب‌تر شده ولی بعید به نظر می‌رسد کاربران روی خوشی به این تغییرات نشان دهند و دوباره جذب آن شوند.

نظر شما راجع به به روز رسانی جدید کلش اف کلنز چیست؟ آن را امتحان نکردید؟ همین حالا نسخه جدید کلش اف کلنز را از لینک زیر بر روی گوشی یا تبلتتان نصب کرده و آن را امتحان کنید.

نام اپلیکیشن: Clash Of Clans
قیمت: رایگان با پرداخت درون اپلیکیشنی
سازنده: Supercell
سیستم عامل: اندروید، آی او اس
حجم: ۸۷٫۲ مگابایت

4 دیدگاه

  1. من که 1 سال و نیم پیش یا بیشتر نزدیکای لول 100 بودم و از ایکس مود استفاده کردم و بن دائمی شدم،هیچ اخطاری هم ندیدم مبنی بر اینکه از ایکس مود استفاده نکنم.نامردا بدون هیچ اخطاری منو بن دائمی کردن و از اون موقع اصصصصلا سراغ کلش نرفتم.حتی اگه پول بهم بدن بگن بازی کن بازی نمیکنم دیگه???

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید