خلاقیت کده؛ با چند مورد از کاربردهای جالب خلال دندان آشنا شوید

کاربردهای جالب خلال دندان

باز هم با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم. در مطلب امروز راجع به یکی از ابزارهای کوچک و به ظاهر ساده صحبت خواهیم کرد که برخلاف سادگی ظاهری خود، کاربردهای بسیار جالبی می‌تواند داشته باشد. این وسیله هم چیزی نیست جز «خلال دندان». در ادامه مطلب با دیجی رو همراه باشید.

خلال دندان با بدنه‌ای نازک، نوک تیز، و وزن بسیار کم خود، یکی از ابزارهای خانگی بسیار مفید می‌باشد. به همین دلیل هم به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتماً همیشه تعدادی از آن‌ها را دم دست خود داشته باشید تا در مواقعی مانند آنچه که در ادامه ذکر خواهیم کرد، به کارتان بیاید.

چند مورد از کاربردهای جالب خلال دندان:

1. محکم کردن پایه لق صندلی.
اگر شما هم در خانه یا انباری خود یک صندلی چوبی قدیمی دارید که به خاطر لق شدن پایه‌هایش، نمی‌توانید از آن استفاده کنید، خلال دندان می‌تواند مشکل شما را به راحتی حل کند. فقط کافیست تا یک یا چند خلال دندان را بین پایه و بدنه صندلی (که به خاطر فاصله افتادن در بینشان تعادل اولیه را از دست داده است) وارد کرده و بدین ترتیب پایه را در جای خود محکم کنید.

2. تمیز کردن دوش حمام.
حتماً متوجه شده‌اید که به خاطر رسوبات آب لوله‌کشی، برخی از سوراخ‌های دوش حمام بسته شده و آب به طور کامل از آن‌ها جاری نمی‌شود. در چنین مواقعی می‌توانید دوش را باز کرده و به مدت یک شب در محلول آب و سرکه بخیسانید و سپس با استفاده از یک خلال دندان سوراخ‌های آن را کاملاً تمیز و باز کنید.

3. محکم کردن پیچ در جای خود.
به احتمال زیاد شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید که با باز و بسته کردن زیاد یک پیچ (به عنوان مثال بر روی دیوار یا در)، سوراخ آن گشاد شده و پیچ در جای خود محکم نمی‌شود، در چنین مواقعی می‌توانید قبل از بستن پیچ یک یا چند خلال دندان در سوراخ پیچ قرار داده و سپس آن را ببندید. خواهید دید که پیچ کاملاً در جای خود محکم می‌شود.

خلال دندان4. پر کردن سوراخ‌های ایجاد شده بر روی چوب.
اگر می‌خواهید از یک جعبه چوبی مخصوص بسته‌بندی، دوباره استفاده کنید و یا اینکه در حال کار بر روی یک پروژه چوبی هستید، در این صورت برای پر کردن سوراخ‌های زائدی که بر روی سطح کار وجود دارد، می‌توانید از خلال دندان کمک بگیرید.

5. پاک کردن اطراف دکمه‌های کنترل از راه دور تلویزیون.
برای تمیز کردن کنترل از راه دور تلویزیون و یا وسیله‌های مشابه، استفاده از خلال دندان راهکار مناسبی بوده و به شما کمک خواهد کرد تا اطراف دکمه‌ها را از هرگونه مواد زائدی پاک کنید.

6. چسباندن قطعات ریز.
برای اینکه بتوانید قطعات ریزی مانند پولک را به چسب آغشته کرده و در محل مورد نظر خود بچسبانید، بهترین راه استفاده از خلال دندان است. نوک تیز خلال دندان قادر است تا مقدار کمی از چسب را برداشته و در نتیجه در مرتب و تمیز بودن نتیجه نهایی کار بسیار موثر خواهد بود.

7. تمیز کردن برس مو.
اگر برس شما هم پر از مو شده و می‌خواهید آن‌ها را جدا کنید، یکی از بهترین ابزارهایی که می‌توانید استفاده کنید، خلال دندان است. خلال دندان به راحتی می‌تواند تمام موهای زائد را از بین دندانه‌های برس بیرون کشیده و آن را مثل روز اول تمیز کند.

8. فشردن دکمه ریست.
بر روی برخی از ابزارهای الکترونیکی (مانند مودم‌) سوراخ ریزی تعبیه شده تا در مواقع نیاز بتوان با وارد کرد یک شیء نازک در آن و فشار دادن دکمه درونش، تنظیمات دستگاه را به حالت اولیه یا به اصطلاح تنظیمات کارخانه، بازگرداند. استفاده از خلال دندان برای این کار بسیار مناسب است، زیرا ابزارهای فلزی مانند سوزن می‌توانند به دستگاه آسیب برسانند.

امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید. ما همواره منتظر نظرات شما خوانندگان عزیز هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید