طرح مفهومی حالت افقی در ویندوز 10 موبایل

طرح مفهومی حالت افقی در ویندوز 10 موبایل

مایکروسافت سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل را برای تبلت ‌های کوچک بسیار مناسب می‌داند اما از دید کاربری، این سیستم‌‌عامل در صفحه خانگی خود تنها از حالت عمودی پشتیبانی می‌کند و در آن خبری از حالت افقی نیست. با این حال بسیاری از کاربران دوست دارند تبلت خود را در حالت‌های مختلف و به خصوص به صورت افقی در دست بگیرند. به همین دلیل عدم وجود چنین قابلیتی در ویندوز 10 موبایل یک ضعف بزرگ به شمار می‌رود.

شخصی به نام Sofoklis طرح مفهومی منتشر کرده که علاوه بر ساده و تمیز بودن، نیاز به ایجاد تغییر در چیدمان کاشی‌ها نیز ندارد. هم‌ چنین این طرح، ویندوز 10 موبایل را بسیار شبیه به نسخه دسکتاپی می‌کند و از این نظر نیز بسیار قابل توجه است.

این طرح ترکیبی از منوی استارت ویندوز 10 با کاشی‌های زنده‌ است که با صفحه‌ی استارت ویندوز ۱۰ موبایل همراه شده بسیار شبیه به حالت تبلت موجود در ویندوز 10 دسکتاپ است؛ البته با این تفاوت که در نسخه موبایلی قابلیت اسکرول عرضی وجود نخواهد داشت. در زیر می‌توانید تصویری از حالت تبلت را برای مقایسه با این طرح ببینید:

tablet-mode-1024x576

Sofoklis، ایده پرداز این طرح در دفاع از آن عنوان می‌کند که اجرای این طرح بسیار ساده است و همچنین در این طرح مفهومی اصول طراحی ویندوز کاملا حفظ شده است.

اگر شما هم از کاربران ویندوز 10 موبایل هستید، نظرات خودتان را در ارتباط با این ویژگی با ما درمیان بگذارید.