تأیید شد: دو گوشی گوگل پیکسل توسط HTC ساخته شده است

گوشی گوگل پیکسل توسط HTC ساخته شده است

اواسط روز گذشته گوگل در سن فرانسیسکو از دو گوشی هوشمند Pixel و Pixel XL پس از ماه‌ها درز شایعات و رندرهای سه بعدی (همراه با سایر محصولات جدید خود) مختلف پرده برداری کرد. نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد اعلام رسمی گوگل به عنوان سازنده و طراح این گوشی است و بر خلاف شایعات هیچ اسمی از اچ تی سی در طول این مراسم آورده نشد.

بنابراین تمامی شایعاتی که در خصوص تولید این محصولات توسط شرکت تایوانی اچ تی سی وجود داشت به واقعیت نرسید؟ خب جواب ما خیر است!

جف گوردون، مدیر ارشد ارتباطات جهانی آنلاین شرکت HTC از طریق ایمیل این خبر را تأیید کرده است که اچ تی سی در تولید گوشی های پیکسل به عنوان یک همکار در کنار گوگل قرار خواهد داشت.

این برای نخستین بار نیست که اچ تی سی برای گوگل گوشی می‌سازد؛ اگر به یاد بیاورید این کمپانی در سال 2010 میلادی هندست نکسوس وان را معرفی کرد. با این وجود، در حالی که لوگوی اچ تی سی همراه با لوگو گوگل در پشت آن محصول نکسوس نقش بسته است، اما ما در گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال شاهد حضور لوگوی این شرکت تایوانی نیستیم و گوگل تصمیم گرفته تا تنها یک G بزرگ را در قسمت پشتی این دو دیوایس قرار دهد. دلیل این کار مسئولیت کلی گوگل در مورد پیکسل است و در واقع تولیدکننده اصلی این دو گوشی هوشمند خود گوگل خواهد بود.

از آنجایی که گوگل امکانات تولیدات را نداشته و البته نیازی هم به آن‌ها ندارد بنابراین متکی به شرکای سخت افزاری است. در این مورد گوگل همانطور که اپل از فاکسکان جهت تولید آیفون های خود کمک می‌گیرد، از شرکت تایوانی اچ تی سی کمک می‌گیرد. با تمام این تفاسیر نظارت بر ساخت و طراحی و تقریباً همه چیز با خود گوگل خواهد بود و اچ تی سی تنها مجری این قضیه است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید