تلگرام؛ مشکل اتصال، حذف خودکار کاربران از گروه‌ها و کانال‌ها!

اختلال در تلگرام؛ داخلی یا خارجی؟

تلگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های پیام رسان می‌باشد که در چند کشور دنیا از جمله ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. در چند روز گذشته این شبکه اجتماعی دچار اختلالاتی شده و این مشکلات از امروز به حدی جدی شده که استفاده از آن را برای بیشتر کاربران غیر ممکن کرده است؛ قطع و وصل‌های مکرر و حذف خودکار کاربران از گروه‌ها و کانال‌ها از جمله‌ی این مشکلات می‌باشد.

در گذشته در مورد فیلترنگ تلگرام گفتگوهای زیادی صورت گرفت که تمامی آنها به نوعی رد شد با این حال بیشتر کاربران این پیام رسان تا مشکلی را مشاهده می‌کنند آن را به مسدود سازی و یا به نوعی فیلترینگ ربط می‌دهند! اما اینطور که پیداست اختلالات اخیر این شبکه هیچ ارتباطی به مشکلات داخلی ندارد چرا که کاربران در کشورهای دیگر نیز با چنین اختلالاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

تلگرام نیز از اختلالات پیش آمده با خبر شده و در صفحه توییتر خود اذعان کرده است که در حال بررسی و رفع مشکلات پیش آمده می‌باشد، این کمپانی در توییتر چنین گفته است؛

کاربران برخی از کشورهای اروپایی، خاورمیانه و شمال آفریقا با مشکل اتصال به شبکه روبرو هستند، کمی تحمل کنید، ما در حال رفع مشکل پیش آمده هستیم.