گوریلا گلس 5 کورینگ معرفی شد؛ دیگر نگران سقوط گوشی خود از ارتفاع نباشید!

محافظ صفحه نمایش کورنینگ گوریلا گلس 5 معرفی شد

محافظ صفحه نمایش نشکن موبایل این روزها بخش زیادی از فروش بازار لوازم جانبی را در دست دارند و اغلب کسانی که یک گوشی جدید تهیه می‌کنند سعی بر خرید محافظ‌های گران قیمت نیز می‌کنند. اما شرکت کورنینگ یک شیشه جدید برای صفحه نمایش‌های گوشی‌های پرچمدار جدید ساخته است.

کورنینگ جدیدترین فناوری شیشه‌ای خود را برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد. کورنینگ گوریل گلس 5 (Gorilla Glass 5) علاوه‌بر محافظت بیشتر، قطر کمتر و شفافیت بیشتری نیز نسبت به نسل چهارم شیشه‌های کورنینگ است. کورنینگ با استفاده از مواد شیمیایی توانسته است مقاومت این شیشه را بسیار بالا ببرد، به طوری که توانایی حفاظت از صفحه نمایش را از سقوط ارتفاع 1.6 متری بر روی سطوح ناهموار را تامین می‌کند.

در مقایسه با سری قبلی، کورنینگ گوریلا گلس 5 در عین قدرت حفاظت بیشتر، باریک‌تر، شفاف‌تر و دارای شانه‌های کمتر است. گوریلا گلس 4 که در سال 2014 معرفی شد، تنها می‌توانست تا ارتفاع 1 متری از گوشی محافظت کند، در حالی که گوشی‌های هوشمند غالبا از ارتفاعی بیش از 1 متر بر زمین می‌افتند.

بر اساس مطالاعات جدید کورنینگ 85 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند، حداقل یک‌بار در سال گوشی‌های خود را به زمین می‌اندازند و بیش‌ از نیمی و به عبارتی 55 درصد کاربران سالانه حداقل 3 بار گوش‌های هوشمند گران قیمت خود را رها کرده و سبب سقوط آن می‌شوند. هم چنین این مطالعات نشان می‌دهد که اغلب سقوط‌ گوشی‌های هوشمند سبب فرود بر قسمت گوشه و پشت است که نشان می‌دهد بیشتر سقوط‌ها هنگام عکاسی و یا قرار دادن گوشی در جیب اتفاق می‌افتد. بر همین اساس استفاده از محافظ صفحه نمایش عالی برای یک گوشی هوشمند منطقی و لازم به نظر می‌رسد.

محافظ صفحه نمایش

کورنینگ می‌گوید برای تولید گوریلا گلس 5 از تکنولوژی و معماری جدید برای ساخت آن استفاده می‌کند. به این منظور از یک سازه کشویی متشکل از شیشه‌های مخصوص و مواد شیمیایی استفاده می‌کند که این سازه می‌تواند 80 درصد از خطرهای سقوط‌ آزاد بر سطوح ناهموار را دفع کند.

راه حل شیشه‌ای کورنینگ برای محافظت از صفحه نمایش، در بیش از 1800 مدل و در بیش از 40 شرکت مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طول 10 سال اخیر بیش از 4.5 میلیارد دستگاه در سراسر جهان با محافظ صفحه نمایش گوریلا گلس محافظت می‌شوند.

کورنینگ، اطلاعات بیشتری از محصول جدید خود ارائه نکرده است ولی به نظر می‌رسد در پرچم‌دارهای جدید شاهد حضور گوریلا گلس 5 باشیم.