سیانوژن مود 13 بر روی لومیا 525 هک شد

خط ساخت گوشی‌هایی اختصاصی مایکروسافت که با عنوان «لومیا» شناخته می‌شوند، ممکن است تا پایان عمر خود راه درازی در پیش نداشته باشند اما دولوپرها به نظر می‌رسد هنوز امید خود را از اسمارت‌فون‌های مایکروسافت از دست نداده‌اند. نوکیا لومیا 525 گوشی است که به همراه سری 530 و در ادامه‌ی معرفی لومیا 520 وارد بازار شده بود.

چند روز قبل، یک دولوپر فروم XDA به نام “banmeifyouwant” پستی را منتشر ساخت که اجرای سیانوژن مود 13 را بر روی دستگاه لومیا 525 نشان می‌داد. در ویدئوی قرار داده شده توسط این کاربر، لومیا 525 با رام سیانوژن مود 13 که بر اساس اندروید 6 کار می‌کند، بالا می‌آید و برنامه‌های مختلف را اجرا می‌کند.

دولوپر مذکور تنها موفق به بوت کردن لومیا 525 بر روی سیانوژن مود شده، اما در حال حاضر روی کرنلی جدید کار می‌کند تا لومیا 520 را هم به این صورت هک کند. او در ابتدا تصمیم داشت تا فایل نصبی و سورس کد خود را منتشر کند، اما با از بین رفتن EMMC لومیا 525، تلاش‌های وی بی‌نتیجه ماند.

صاحبان خوش‌بین لومیا باید صبر کنند تا این توسعه‌دهنده بتواند به یک لومیا 520 دیگر دسترسی پیدا کند. اما در هر صورت اجرای اندروید بر روی یک اسمارت‌فون ویندوزی تحسین‌برانگیز بوده و ما برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.