رابط کاربری تیره در آی او اس 10 دیده شد

رابط کاربری تیره در iOS 10

بعد از اینکه حالت رابطه کاربری تیره در بخش پیام‌رسان آی او اس 10 در شبیه‌ساز Xcode کشف شد، کارشناسان فناوری به کندوکاو بیشتری در این سیستم‌عامل برای چیزهای بیشتر پرداختند.

برنامه‌نویس، اندرو ویک (یکی از کسانی که اولین اسکرین شات از قالب تیره در iOS را کشف کرد)، حال تنظیمات جدیدی را در بخش تنظیمات یافته است. یافته‌های اندرو نشان می‌دهد که اپل در حال آماده‌سازی یک قالب تیره برای این سیتم عامل است. البته ویک در هنگام کندوکاو آی او اس 10 چیزهایی مثل شش دکمه خالی در نزدیکی بالای مرکز کنترل را نیز یافت. وی اضافه می‌کند که ممکن است یک میانبر اضافه برای داده‌های تلفن همراه باشد.

شایعات، مبنی بر این‌که یک قالب تیره علاوه بر قالب سفید و پیش‌فرض سیستم‌عامل iOS قرار است به‌زودی، حتی قبل از کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل (WWDC 16) عرضه شود. اما به نظر می‌رسد با انتشار آزمایشی آی او اس 10، کاربران سرنخ‌هایی متقاعدکننده مبنی بر این‌که توسعه‌دهندگان اپل، در حال کد و کاو ویژگی‌های این سیستم‌عامل آزمایشی هستند. برای مثال هنگامی‌که به سیری، دستیار شخصی اپل دستور تعویض رابطه کاربری به حالت تیره را بدهید، سیری از ناتوانی در انجام چنین کاری می‌گوید. به‌جای اینکه از یک پاسخ عمومی برای چنین کاری استفاده کند. اگرچه این ویژگی حالت تیره، به‌صورت آزمایشی عرشه نشد و در کنفرانس نیز خبری از آن نبود، در مقابل آن اپلیکیشن جدید ساعت برای iOS 10، با گروهی از تغییرات معرفی شد اپلیکیشنی که در همه جای آن مشهود بود.

به‌ هر حال معلوم نیست که آیا رابط کاربری تیره در عرضه نسخه اصلی iOS 10 موجود باشد یا خیر؟ شاید اپل باید تا سال آینده دست نگه دارد، چرا که با معرفی ویژگی صفحات نمایش OLED، رابطه کاربری تیره مناسب این نوع از صفحات نمایش باشد.