انقلاب دوربین‌ دوگانه در گوشی های هوشمند: نمونه عکس های شیائومی ردمی پرو

انقلاب دوربین‌های دوگانه: نمونه عکس های شیائومی ردمی پرو

امروز بالاخره شیائومی ردمی پرو رونمایی شد و اکنون پس از گذشت تنها چند ساعت می‌توانید نمونه تصاویر فوق العاده این گوشی را ببینید. این گوشی با استفاده از دو لنز و سنسور متفاوت اقدام به عکسبرداری می‌کند و با استفاده از پردازنده اختصاصی خود، تصاویر حاصل از دو سنسور را با هم ترکیب و یک عکس با عمق میدان عالی تحویل می‌دهد.

 در کشورهای آمریکای شمالی و اروپا ناشناخته است و امکان فروش محصولات خود را در این کشورها به صورت رسمی ندارد. با این حال این شرکت توانسته با محصولات متنوع و با کیفیت خود بخش بزرگی از بازار کشور مبداء خود یعنی چین را تصاحب کند. شیائومی با به‌کارگیری رابط کاربری اختصاصی خود موسوم به MIUI در کنار مونتاژ با کیفیت عالی موفق به کسب رکوردهای فروش بالایی شده است.

شیائمومی ردمی پرو نمونه بارز از فلسفه تاسیس این شرکت است: محصولی با کیفیت و امکانات بسیار بالا و تنها با قمیت پایه 225 دلاری. این محصول از یک باتری قدرتمند 4050mAh و بدنه تراش خورده آلومینیومی بهره می‌برد. اما مسلما مهمترین ویژگی آن وجود دو دوربین متفاوت در پشت گوشی است.

Xiaomi-Redmi-Pro (3)اما تفاوت دوربین‌های ردمی پرو با سایر گوشی‌های دو دوربینه چیست؟ بیایید با هم این نو رسیده را یک بررسی کوتاه کنیم.

اول اجازه دهید با مشخصات دوربین‌ها شروع کنیم. در پشت بدنه آلومینیومی و باریک ردمی ما دو لنز دوربین مشاهده می‌کنیم که یکی از آنها دارای سنسور 13مگاپیکسلی با دیافراگم f / 2.0 و دیگری دارای سنسور 5 مگاپیکسلی بوده که وضیفه آن ایجاد عمق میدان بیشتر در تصویر است. این سنسورها دارای سیستم فوکوس تشخیص فازی هستند تا به آنها سرعت بیشتری در انجام فوکوس بدهد.

تفاوت مگاپیکسل میان این دو سنسور تنها داستان مهم این گوشی نیست و شیائومی هدفی خاص را از بکارگیری این دو در سر پرورانده است. استفاده از این دو سنسور این امکان را به شما می‌دهد تا بدون ترس از خرابی عکس به علت نقطه اشتباه فوکوس، تصاویر خود را تهیه و سپس اقدام به تغییر نقطه فوکوس کنید. همچنین یک نوار لغزنده وجود دارد که به شما امکان می‌دهد میزان بلور شدن نقاط خارج از فوکوس را کنترل کنید.

redmi-pro-r1اما هیچ چیز همانند نمونه عکس شیائومی ردمی پرو کیفیت خروجی آن را به نمایش نمی‌گذارد. خیلی هیجان انگیز است که بتوانیم تصاویری با بوکه عالی (نقاط بلور شده خارج از فوکوس) همانند آنچه در دوربین‌های DSLR می‌بینیم با یک گوشی بسیار خوش قیمت بگیریم. بیش از این شما را منتظر نمی‌گذاریم و در زیر می‌توانید نمونه عکس های شیائومی ردمی پرو را ببینید.