آتش‌نشانهای شهر دوبی ، با استفاده از جت پک به محل حادثه می‌روند

جت پک آتش نشان دوبی

دوبی همواره به عنوان یک شهر بسیار گران قیمت و اشراف نشین معروف بوده است ، پس جای تعجب نیز نخواهد داشت که خدمات دفاع مدنی دوبی تعداد ۲۰ جت پک را برای سهولت در کار آتش نشانان این شهر اماراتی خریداری کرده است.

البته می‌توان گفت با توجه به ازدیاد برج های بیش از ۳۰ طبقه در این شهر، کار برای آتش نشانان بسیار سخت بوده و شاید جت پک بهترین راه جهت کمک رسانی در این شهر باشد.

تمامی این جت پک ها ساخته کمپانی Martin Aircraft Company هستند که استفاده از آنها برای برای آتش نشانان بسیار مفید خواهد بود.استفاده از این جت پک ها باعث می‌شود تا آتش نشانان به عنوان نخستین افراد در صحنه بتوانند حاضر شوند و در حداقل زمان با مشکل دست و پنجه نرم کنند.
این جت پک ها سرعتی معادل ۷۰ کیلومتر در ساعت و توانایی گرفتن ارتفاعی معادل ۳۰۰۰ متر را دارا می باشند که می توانند به مدت ۴۵ دقیقه بدون توقف در حالت پرواز باقی بمانند.

جت پک آتش نشان دوبی

سرهنگ علی حسن مسئول آتش نشانی شهر دوبی در این باره می‌گوید: ” جت پک ها می توانند بسیار موثر واقع شوند.گاهی اوقات ما با چالش هایی نظیر رسیدن به طبقات بسیار بالایی یک برج مواجه می‌شویم که با توجه به محدود بودن زمان ، شاید نتوان تاثیر مثبتی در کنترل حادثه داشت . اما حالا با وجود جت پک ها میشود که در کمترین زمان ممکن بیشترین مدیریت را در صحنه حادثه اعمال نمود.”
وی همچنین درباره قیمت این جت پک ها نیز اعلام کرد : ” شاید قیمت ۱۵۰ هزار دلار برای هر جت پک قیمت بالایی به نظر برسد ، اما برای شهر ثروتمندی که هر یک از ماشین های نیروی پلیس آن بوگاتی ویرونِ ۱٫۵ میلیون دلاری است ، خرج سنگینی به حساب نمی آید.”