کیندل جدید آمازون: باریک‌تر و سبک‌تر

کیندل جدید آمازون: باریک‌تر و سبک‌تر

Kindle Oasis لوکس جدیدترین فرزند آمازون است، اما این شرکت تنها در اقدام به بهبود قابلیت حمل پذیری و افزایش میزان دو برابری رم (۵۱۲ مگابایت) نسبت به قبلی کرده و البته خبر خوب اینکه قیمت آن همچنان برچسب ۸۰ دلاری (با فروش ویژه آمازون) خورده است. متاسفانه هیچ بهبودی در زمینه افزایش کیفیت و رزولوشن صفحه نمایش ۶ اینچی این کتابخوان مشاهده نمی‌شود، اما اگر قادر به پرداخت ۱۲۰ دلار برای یک کتابخوان هستید می‌توانید Paperwhite را به وضوح بیشتر متون خریداری کنید.

tuekwjevct7sfh0smebz

آخرین نسل از کیندل، به همراه چند ویژگی عالی معرفی شده است: نخست اینکه آمازون برای آن قابلیت ارتباطی بلوتوث را مد نظر گرفته تا افراد نابینا نیز بتوانند از آن (از طریق خواندن کتاب توسط دستگاه و پخش در هدست) استفاده کنند. همچنین قابلیت یادداشت برداری، علامت گذاری و اراسال ایمیل نیز وجود دارد. اما مشخص نیست که این تبلت کتابخوان قابلیت راتباط با سایر کتابخوان‌ها را از طریق بلوتوث دارد یا خیر.

آمازون برای در دست گرفتن راحت‌تر، گوشه‌ها را کمی گردتر ساخته اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد جابجایی میان صفحات کمی با مشقت صورت بگیرد، به خصوص که هیچ دکمه فیزیکی به این منظور نیز وجود ندارد.

در نهایت می‌توان گفت که این محصول جدید تنها یک به‌روزرسانی تکراری است که تنها هدف آن ایجاد وسوسه در کاربران برای خرید یک تبلت کتابخوان ارزان قیمت است. اما بهتر بود این شرکت اندکی قیمت پایینتری مانند ۶۰ دلار را برای این محصول در نظر می‌گرفت تا بیشتر مورد توجه کاربران قرار گیرد. گر چه نمونه پیپروایت با صفحه نمایشی بهتر اما گران‌تر کمی قابل قبول‌تر به نظر می‌رسد اما آن هم از بلوتوث بی‌بهره است. کاربران می‌توانند از هم اکنون این اقدام به پیش خرید این محصول کنند و در هفته‌های آینده آن را تحویل بگیرند.