چرا فیفا تنها بازی ورزشی EA برای کامپیوتر است

در گذشته، شرکت منتشر کننده و توسعه‎دهنده‎ی بازی‎ الکترونیک آرتس (EA) بازی‎های ورزشی زیادی برای کامپیوترهای شخصی داشت. ولی در حال حاضر، این قضیه دیگر واقعیت ندارد چون مجموعه بازی‎های ورزشی EA برای کامپیوتر تا حد زیادی محدود به بازی فیفا می‎شود. اگر در فکر علت این تصمیم هستید، به خصوص برای ورزش دوستانی که دلشان برای مجموعه بازی‎های ورزشی دیگر این شرکت تنگ شده است، EA برای این تصمیم خود توضیحی دارد.

مدیر اجرایی بخش EA Sports این شرکت یعنی اقای مت بیلبِی در گفتگو با وب‎سایت Game Informer اظهار می‎کند که دلیل این قضیه به سادگی به سطح تقاضا بر می‎گردد.

“عملا بازی‎های کامپیوتری وابسته به میزان تقاضا هستند. هم‎چنان میزان تقاضا برای بازی کامپیوتری فیفا در سطح جهانی به علت میل جهانی کاربران برای این بازی، زیاد است. من فکر می‎کنم که میزان تقاضا برای بازی Madden کمتر است، ولی فکر می‎کنم که اگر این روند تغییر و به دنبال آن فرصتی خودنمایی کند، یقینا ما از این فرصت نهایت استفاده را خواهیم برد.”

Cam Weber عضو دیگری از این شرکت می‎گوید “درست است، من فکر می‎کنم به خصوص بازی Madden، قبلا توجه‎ی بهتری به آن می‎شد، و سپس این توجه کمتر شد و دیگر از نظر اقتصادی ادامه دادن آن منطقی نبود. سپس مشکل افزوده‎ی دیگر این است که حدس می‎زنم در 4 یا 5 سال اخیر…هرچه ما از توسعه‎ی کامپیوتر‎های شخصی بیشتر دور می‎شویم، برگشتن به آن دوران سخت‎تر و سخت‎تر می‎شود.”

گرچه او همانند با بیلبی اشاره می‎کند که EA پذیرای ایده‎ی برگشتن به سری بازی‎های ورزشی برای کامپیوتر شخصی است، اگر فرصت مورد نظر پیش بیاید. “ما پذیرای آن خواهیم بود، فقط مسئله زمان مناسب آن و هنگامی است که فرصت مورد نظر منطقی باشد.”