جدالی تمام عیار میان چینی‌ها؛ الفون نیز بر روی گوشی هوشمندی تمام صفحه کار می‌کند

به صورت کلی، کاربران به نظر می‌رسد که علاقه دارند تا حاشیه‌ی گوشی‌های هوشمند تا جایی که امکان دارد، کاهش پیدا کند. علاقه به داشتن اسمارت فونی با طراحی لبه به لبه چیزی جدیدی نیست، اما گویا شرکت چینی شیائومی، با تولید گوشی هوشمند تمام صفحه و بدون حاشیه‌ی خود با عنوان می میکس، تأثیر بزرگی را بر روی صنعت ساخت اسمارت فون‌ها گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

پیش از این شنیده بودیم که چند شرکت OEM در حال کار کردن برای ساخت دستگاهی با طراحی مفهومی بدون حاشیه می‌باشند. حالا اما شایعه‌ی تازه‌ای به دستمان رسیده است که خبر از تصمیم شرکت چینی الفون (Elephone) نسبت به تولید گوشی هوشمندی تمام صفحه می‌دهد. این شرکت به ساخت اسمارت فون‌های قدرتمند اما مقرون به صرفه شهرت دارد و حالا دستگاه الفون اس 8 آن، به نظر شباهت زیادی به شیائومی می میکس خواهد داشت.

با توجه به رندر اخیراً منتشر شده، در قسمت بالا و کناره‌های الفون اس 8، هیچ حاشیه‌ای به چشم نمی‌خورد. اما علاوه بر طراحی چشم‌نواز این گوشی هوشمند، شاهد مشخصات قدرتمندی نیز در آن از جمله یک پردازنده‌ی 10 هسته‌ای، 128 گیگابایت حافظه‌ی داخلی، یک حسگر اثر انگشت و دوربین نوآورانه خواهیم بود. اطلاعات دیگری در مورد این اسمارت فون به دستمان نرسیده است. باید صبر کنیم و ببینیم الفون بر روی چگونه دستگاهی کار می‌کند.

در گذشته نیز اطلاعات لو رفته‌ای در مورد کار کردن شرکت‌های میزو (Meizu)، زد تی ای نوبیا (ZTE Nubia) و لنوو بر روی گوش‌های هوشمندی با طراحی تمام صفحه و بدون حاشیه به دستمان رسیده بود که همگی خبر از تأثیر بالای شیائومی می میکس بر روی صنعت ساخت اسمارت فون‌ها می‌دهد. حالا با اضافه شدن شرکت الفون به این جمع، شاهد جدالی تمام عیار میان شرکت‌های چینی برای ساخت دستگاه‌های با طراحی لبه به لبه خواهیم بود.

در چنین شرایطی، بسیاری از کاربران امیدوار خواهند بود که شرکت‌هایی بزرگ دیگری از جمله اپل و سامسونگ نیز به این جمع بپیوندند. با توجه به استقبال فوق‌العاده از شیائومی می میکس، این اتفاق به نظر بسیار محتمل می‌آید. بر اساس بسیاری از شایعات، گلکسی اس 8 و آیفون 8 در سال آینده دارای طراحی مشابهی خواهند بود.

شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟ آیا طراحی تمام صفحه و بدون حاشیه را آینده‌ی گوشی‌های هوشمند می‌دانید؟ نظرات خود را با دیجی رو در میان بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید