غیرفعال کردن آخرین زمان مشاهده (last seen) در هنگ اوتز

این روز ها اکثر پیام رسان و مسنجر های اینترنتی خوانده شدن پیام و آخرین لحظه آنلاین بودن را به روش‌های مختلف اعلام می کنند؛ به عنوان مثال در لاین و تلگرام پیام‌های خوانده شده با تیک دوم مشخص می‌شوند. گوگل نیز اخیرا در پیام رسان هنگ اوتز قابلیت نمایش آخرین زمان آنلاین بودن کاربر را با نمایش عبارت Seen قرار داده است.

با این حال خیل عظیمی از کاربران علاقه‌ای به چنین قابلیت عمومی ندارند و به همین دلیل این روز ها بسیاری زیر نام بسیاری از کاربران تلگرام عبارت Last seen recently دیده می‌شود.

اپلیکیشن کروم، اتصال به جی میل و همچنین اپلیکیشن هنگ اوتز همگی شامل چنین قابلیتی در نسخه آخر خود شده‌اند. خوشبختانه برخلاف سرویس واتس اپ در هنگ اوتز گوگل می‌توانید این قابلیت را به راحتی غیر فعال کنید؛ چه در اپلیکیشن اندرویدی و چه در مرورگر دسکتاپ خود. در ادامه با این آموزش همراه با دیجی رو باشید.

اندروید – گوگل هنگ اوتز

اپلیکیشن هنگ اوتز گوگل را باز کنید و پس از باز کردن منوی کشویی سمت چپ به بخش تنظیمات (Setting) بروید. اگر چند اکانت گوگلی در تلفن خود ثبت کرده باشید، باید برای هر یک از آن‌ها قابلیت نمایش پیام خوانده شده Seen را به صورت جداگانه غیر فعال کنید. اکانت مورد نظر را انتخاب کرده و به بخش تنظیمات آن بروید. در اینجا گزینه‌ای جدید با نام Show My last seen قرار داده شده است؛ بنا به سلیقه خود آن را فعال یا غیر فعال کنید. این قابلیت در نسخه 2.5 هنگ اوتز افزوده شده است.

2

کروم – افزونه و اپلیکیشن هنگ اوتز

در افزونه اختصاصی این پیام رسان، بر روی آیکون فلش در کنار نوار جست و جوی بالای بخش مکالمات کلیک کنید تا به بخش تنظیمات بروید. پایین تر رفته و در کنار گزینه Set your mood for today گزینه Show my Hangouts contacts when I was last seen on Hangouts… را پیدا کنید. بنا به سلیقه خود آن را خاموش یا روشن کنید.

3

اینترفیس جی میل

اگر تلفن اندرویدی ندارید و یا افزونه هنگ اوتز را نصب نکرده‌اید و یا اصلا از مرورگر کروم هم بهره نمی‌برید، باز هم قادر به غیر فعال کردن هنگ اوتز در سرویس جی میل هستید. بدین منظور فلش تنظیمات در کنار تصویر پروفایل خود را انتخاب کرده و گزینه Show my hangouts contacts when i was last seen on hangouts را بیابید. مطابق سلیقه اینجا هم می ‌وانید آن را فعال یا غیر فعال کنید. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید.