پایان راه اپلیکیشن Notify

پایان راه اپلیکیشن Notify
پایان راه اپلیکیشن Notify

اپلیکیشن Notify ابزاری برای آگاه سازی کاربران از اخبار و وقایع مهم بود که توسط فیسبوک عرضه گردید. با وجود عمر کوتاه این اپلیکیشن، فیسبوک تصمیم به پایان دادن فعالیت Notify گرفته است.

فیسبوک تنها پس از 7 ماه از زمان ارائه Notify، ارائه بروزرسانی و پشتیبانی از آن را پایان داد. این برنامه با مرور منابع خبری چون  بلومبرگ، سی‌ان‌ان و نیویورک تایمز موضوعات مهم را به اطلاع کاربر می رساند. Notify دارای ویژگی های مختلفی مانند فیلتر کردن موضوعات یا منابع خبری را نیز دارا می باشد. به عنوان مثال کاربر اپلیکیشن می تواند تنها به بررسی اخبارهای علمی از دو منبع مورد نظرش بپردازد. گرچه فیسبوک عرضه این برنامه را متوقف کرده است اما این شرکت اعلام کرد که برخی از ویژگی های مفید این برنامه در سایر برنامه های اجتماعی خود به کار خواهد برد.

منابعی نیز این موضوع را مربوط به توسعه بات‌های اپلیکیشن مسنجر فیسبوک می دانند.  بسیاری از کمپانی های خبری مانند سی ان ان و وال‌استریت‌ژورنال بات های اختصاصی خود را توسعه و ارائه کرده اند. ویژگی مهم بات ها عدم نیاز آنها به اپلیکیشن جداگانه بوده که به دلیل استفاده آنها از بستر برنامه مسنجر فیسبوک است. بنابراین کاربران بی شمار فیسبوک به راحتی می توانند به اخبار مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

آیا شما از کاربران Notify بوده اید؟ نظر خود را در مورد این برنامه با دیجی رو درمیان بگذارید.