HTML5 به صورت کامل جایگزین فلش در فیسبوک شد!

HTML5 به صورت کامل جایگزین فلش در فیسبوک شد!
HTML5 به صورت کامل جایگزین فلش در فیسبوک شد!

چند روز قبل کمپانی فیسبوک اعلام کرد که دیگر تمامی ویدیوها در شبکه اجتماعی فیسبوک با استفاده از HTML5 اجرا می‌شوند و در اجرای ویدیوها دیگر فلش در این شبکه جایی نخواهد داشت! این سیستم در تمامی مرورگرها عمل کرده و این کمپانی آن را برای این شبکه اجتماعی ضروری می داند!

کمپانی ادوب که خود سازنده فلش می‌باشد به تازکی اذعان داشته که دیگر زمان آن رسیده که فلش را پشت سر بگذاریم و همچنین مدیر بخش امنیتی فیسبوک نیز اعلام کرده که دیگر زمان مرگ این تکنولوژی فرا رسیده است!

در گذشته بارها فلش به دلیل اشکالات خود، امنیت کاربران و کمپانی‌ها را به خطر انداخته و این تکنولوژی طوری است که دیگر نمی‌تواند به HTML5 رقابت کند. سال‌ها قبل تعدادی از کمپانی‌ها از جمله اپل با آنکه فشار زیادی از سوی کاربران بر آنها تحمیل می‌شد، فلش را به کلی رها کردند و حتی استیو جابز بارها آن را مرده خطاب کرد و حال می‌بینم که دیگر وقت آن رسیده که فلش دنیای تکنولوژی را رها کند!

فیس بوک نسبتا مطمئن است که HTML5 تجربه‌ی بسیار خوبی برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. در حال حاضر پخش ویدیو‌ها با استفاده از این سیستم مشکلاتی برای فیسبوک به وجود آورده که از مهمترین آنها می توان به مقداری کندی در بارگذاری این شبکه اجتماعی اشاره کرد!

Baulig از فیسبوک می گوید:

به نظر می‌رسد مردم بسیاری از وقت خود را با استفاده از ویدیوها پر می‌کنند و ویدیوها یک راه عالی برای ارتباط با مردم دنیا می باشند. و ما بسیار خوشحالیم که می‌توانیم تجربه‌ی بهتری در اختیار کاربران قرار دهیم.

با این حال بازی‌های فلش همچنان سرجای‌شان باقی خواهند ماند و فسبوک هیچ فکری برای حذف آنها ندارد! به همین منظور این کمپانی می‌گوید:

ما با اعضای کمپانی ادوب همکاری خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که تجربه‌ی بازی‌ها، قابل اعتماد و امن باقی خواهد ماند.