سیستم تشخیص چهره FBI به 411 میلیون عکس دسترسی دارد

سیستم تشخیص چهره fbi

قبل‌ها در خبری گفته شد که سازمان FBI به 70 میلیون عکس صورت دسترسی دارد. اما خبرهای جدیدتر حاکی از آن است که ماموران فدرال (ماموران سازمان FBI) به چیزی بیشتر از آن دسترسی دارند. دفتر پاسخگویی ایالات متحده (GAO) کشف کرده که FBI به 411.9 میلیون عکس از صورت آمریکایی‌ها و خارجی‌ها دسترسی دارد که اکثر آن‌ها فاقد سوء سابقه کیفری هستند. این سیستم تشخیص چهره که FACE  نام دارد تصاویر را در بین NGI (نسل آینده شناسایی) و بانک اطلاعاتی بیومتریک DOJ  (وزارت دادگشتری در ایالات متحده) در 16 ایالت مختلف قابل جستجو می‌باشد. همچنین قابلیت جستجو در بخش ویزا نیز وجود دارد.

EFF(بنیاد مرز الکترونیک) اعلام کرد که: تعداد قابل توجه این عکس‌ها تنها مشکل موجود نیست. در گزارش GAO (دفتر پاسخگویی ایالات) آمده است که FBI این سیستم را به طور کامل آزمایش نکرده است. در واقع اطمینان صد در صد برای عدم شناسایی تصویر افراد بی گناه وجود ندارد. از آنجایی که سیستم تشخیص چهره هنوز کامل نیست و در شناسایی رنگ‌ها اشکالاتی دیده می‌شود، ممکن است چهره یک فرد عادی به عنوان یک مظنون در خروجی سیستم مشاهده شود.

حتی این مسئله می‌تواند در صورت درخواست FBI از دولت برای دسترسی بیشتر به پایگاه داده این سیستم موجبات مشکلات بیشتری در خصوص حریم شخصی را نتیجه شود. برای مثال FBI نمی‌خواهد افراد درباره بودنشان در این پایگاه داده از این سازمان سؤال شود. خوشبختانه سیستم FACE برای عموم در دسترس نیست. به همین خاطر لازم نیست نگران این باشید که مردم عادی در حال جستجو کردن شما در این سیستم باشند.

گزارش طولانی GAO حامل جزئیات بیشتری درباره سیستم تشخیص چهره است. این جزئیات شامل لیستی از کاستی‌های FBI و DOJ و یک سری بحث‌ها و رویکردها برای برطرف کردن این نقص‌ها را شامل می‌شود.