نسخه نهایی مرورگر فایرفاکس برای iOS منتشر شد

مرورگر فایرفاکس برای ios

شرکت سازنده ی مرورگر فایرفاکس ، موزیلا پس از تست موفقیت آمیز این مرورگر بر روی سیستم عامل iOS و به صورت آزمایشی در کشور نیوزلند تصمیم بر انتشار نهایی این محصول را گرفت و نسخه نهایی مرورگر فایرفاکس برای iOS نیز عرضه شد.

اما شاید برای شما هم این سوال پی بیاید که چرا عرضه مرورگر فایرفاکس برای iOS اینقدر به طول انجامید؟

دلیل اصلی این اتفاق ، قانون سخت گیرانه اپل برای اپلیکیشن های شخص ثالث بوده است.
اپل قانونی را تنظیم کرده است که اپلیکیشن های شخص ثالث باید از موتور رندر و جاوااسکریپت ارائه شده در این سیستم عامل بهره ببرند و تنها در این صورت است که اجازه ورود به اپلیکیشن های iOS را دارند که این قضیه نیز با مخالفت موزیلا خاتمه یافت.

اما پس از به منصب نشستن مدیرعامل جدید موزیلا ، این شرکت چرخشی در سیاست های پیشین خودش ایجاد نمود و عزم خود را جهت ارائه مرورگر خود به مارکت iOS جزم کرد.
با این حال موزیلا هم ادعاهایی داشت که ثابت می‌کرد موتور رندر آن ، از مرورگرهای دیگر متمایز است. مرورگر فایرفاکس برای iOS نیز به جای موتور رندرینگ Gecko از موتور وب کیت استفاده نموده است . این مرورگر بر روی کنترل اطلاعات ، حفظ حریم خصوصی و سرعت بازکردن صفحات وب تمرکز کرده است.
همچنین باید گفت که مرورگر فایرفاکس برای  iOSاز یک حالت مرور خصوصی هم بهره می برد که این قابلیت در مرورگر Safari وجود نخواهد داشت.

با آمدن فایرفاکس به دنیای iOS ، کاربرانی که بر روی دسکتاپشان از این مرورگر استفاده می نمایند ، می‌توانند با نصب این اپلیکیشن رایگان ، از همگام سازی بین مرورگرهای اسمارت فون و دسکتاپ خود نهایت استفاده را ببرند.
حال باید دید با گذشت چندی از عرضه این مرورگر برای سیستم عامل iOS  ، آیا فایرفاکس می‌تواند در نزد کاربران این سیستم عامل به کسب محبوبیت بپردازد و جایگزین مرورگر سنتی اپل یعنی Safari  شود یا خیر ؟

هم اکنون کاربران سیستم عامل iOS میتوانند از این لینک زیر نسبت به دریافت مرورگر فایرفاکس اقدام فرمایند.