آخرین نسخه فایرفاکس iOS مصرف بسیار کمی از منابع سیستم دارد

آخرین نسخه فایرفاکس iOS مصرف بسیار کمی از منابع سیستم دارد

مرورگرهای زیادی برای استفاده وجود دارند اما غالب مردم از تعدادی مشخص از آنها را انتخاب می‌کنند. حالا اگر شما یکی از طرفداران مرورگر فایرفاکس هستید و همینطور تمایل دارید از آن در تمامی دستگاه‌های خود استفاده کنید، آخربن نسخه iOS موزیلا فایرفاکس ارزش امتحان کردن را خواهد داشت به خصوص آنکه ادعای کاهش مصرف باتری را نیز دارد.

از آنجا که فایرفاکس طرح تابستانه خود را برای پذیرش کاراموزان مختلف اجرا کرد و در این دوره مهندس کارآموز Tyler Lacroix توانست یک نسخه سریع‌تر و کم مصرف‌تر از iOS توسعه دهد. در تستی که بر روی برنامه تایلر انجام شده، تا 40 درصد در CPU و 30 درصد در حافظه رم صرفه‌جویی می‌شود. این به معنی مرور سریع‌تر صفحات همراه با کاهش قابل توجهی میزان مصرف باتری توسط این مرورگر فایرفاکس iOS است.

firefoxالبته این نتایج در زندگی و شرایط واقعی متغیر است و نباید از پردازش‌های پس‌زمینه مانند موقعیت یاب جغرافیایی غافل شد، زیرا این پردازش‌ها بخش قابل توجهی از مصرف را به خود اختصاص می‌دهند. در کل نمی‌توان انتظار کاهش مصرف باتری کلی دستگاه را داشت و باید به عوامل دیگر نیز توجه کرد. اگر نسخه جدید فایرفاکس iOS را دریافت کرده و تاثیری در کاهش میزان مصرف باتری هنگام مرور صفحات ندیدید، بهتر است عوامل دیگر را نیز بررسی کنید.

علاوه بر سرعت و بهبود وضعیت باتری، موزیلا امکانات دیگری مانند سویچ سریع بین موتورهای جست‌و‌جو، برگرداندن تب‌های بسته شده و دسترسی سریع‌تر به منو را نیز به این نسخه اضافه کرده است. آخرین نسخه موزیلا فایرفاکس هم اکنون در App Store اپل قابل نصب است، پس اگر آن را هنوز نصب نکرده‌اید بهتر است سریعا دست به کار شوید.