موزیلا فایرفاکس امکان چند کاربری در یک سایت را فراهم می‌کند

موزیلافایرفاکس امکان چند کاربری در یک سایت را فراهم می‌کند

اگر شما یک مدیر شبکه‌های اجتماعی بوده و در این شبکه‌ها فعالیت بسیار زیادی دارید، احتمالاً دارای چندیدن حساب کاربری در هر یک از شبکه‌ها هستید. برای مثال ممکن است علاوه بر حساب شخصی خود، حسابی مربوط به شرکت تجاری را نیز داشته باشید که این موضوع می‌تواند برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در دسکتاپ مشکل ساز شود؛ شما برای تعویض حساب، باید از یکی خارج و سپس وارد دیگری شوید و همچنین هنگام ارسال نیز باید مطمئن شوید که در حال استفاده از حساب کاربری مربوطه هستید.

containers-twitter-login-640x457

اما خبر خوب این است که در آینده نزدیک دیگر لازم نیست نگران چنین موضوعی باشیم و موزیلا فایرفاکس با ایجاد قابلیت استفاده از چند حساب کاربری در یک سایت، چنین مشکلی را حل خواهد کرد.

موزیلا می‌گوید: کاربران در موضوعات مختلف مانند شخصی، تجاری، بانکی و موارد دیگر می‌توانند تب‌هایی باز کنند، فایرفاکس برای هر کدام از آنها یک کانتینر مجزا ایجاد می‌کند و کوکی هر تب باز شده را در آن ذخیره می‌کند. به این معنی که کش، کوکی و ایندکس دیتابیس هر تب به صورت جداگانه و بر اساس یوزر از یکدیگر تفکیک می‌شوند. با این روش شخص می‌تواند در توییتر همزمان وارد حساب کاربری شخصی و تجاری خود در دو تب متفاوت شود.

لازم به ذکر است برخی از اپلیکیشن ها مانند اینستاگرام از ویژگی چند کاربری پشتیبانی می‌کنند ولی با این اقدام موزیلا دیگر لازم نیست برای ایجاد چنین قابلیتی در سایر وب سایت‌ها صبر کنیم.