اولین تصویر از پردازنده A10 اپل منتشر شد

اولین تصویر از پردازنده A10 اپل منتشر شد

امروز تصویری از چیپ اختصاصی اپل با نام A10 منتشر شده که قرار است در آینده نزدیک سکان پردازش‌های آیفون 7 را بر عهده بگیرد. این پردازنده، توسعه یافته پردازنده A9 است که در آیفون 6S و 6S پلاس به کار گرفته شده است و در حالی که A9 توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC در قالب طراحی اپل ساخته می‌شود، احتمالا A10 تنها توسط TSMC در حال تولید است.

پردازنده A9 توانایی به کارگیری 2 گیگابایت رم از نوع LPDDR4 RAM را دارد و ما حدس می‌زنیم در پردازنده A10 شاهد افزایش میزان رم تا 3 گیگابایت باشیم. تراشه فعلی اپل از دو هسته 1.84GHz تشکیل شده است، اما با توجه به بنچمارک منتشر شده در روز گذشته، پردازنده A10 از دو هسته پرقدرت 2.37GHz بهره خواهد گرفت. با این حال   جان پول موسس آزمایشگاه تحقیقاتی Primate، اعتقاد بر تقلبی و غیر واقعی بودن این آزمایش دارد.

انتظار می‌رود اپل از آیفون 7 را در سایز صفحه‌نمایش 4.7 و 5.5 اینچی و در ماه آینده معرفی کند. شایعات منتشر شده ویژگی‌های جدید آیفون 7 را شامل مواردی چون حذف جک صوتی 3.5mm، موقعیت جدید برای خطوط آنتن، استفاده از دکمه لمسی خازنی خانه، لنز دوربین عقب بزرگ‌تر برای آیفون 7 و راه اندازی دوربین دوگانه در پشت اپل آیفون 7 پلاس می‌دانند.