یک راه ساده برای رفع مشکل اتصال به اینترنت و کاهش سرعت

یک راه ساده برای رفع مشکل اتصال به اینترنت؛ مودم خود را ری استارت کنید

روتر ها و مودم‌ها در واقع کامپیوترهای کوچکی هستند که اغلب می‌توانند 24 ساعته و در 7 روز هفته بدون مشکل کار کنند. اما اگر بیشتر از این روشن بمانند احتمالاً دچار ارور های نرم افزاری می‌شوند که در نهایت منجر به قطع اتصال کاربر به اینترنت می‌شود.

ممکن است کلیشه‌ای باشد اما زمانیکه اتصال شما به اینترنت قطع می‌شود اولین کار برای رفع مشکل، ری استارت کردن مودم است. برای این منظور باید مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا آداپتور مودم و روتر خود را از برق جدا کنید. (برای برخی دیوایس های خاص باید باتری را نیز از داخل آن‌ها بیرون آورید.)
  • سپس 30 ثانیه صبر کنید و پس از آن آداپتور را مجدداً به برق وصل کنید، ابتدا مودم و سپس روتر.
  • چند دقیقه صبر کنید تا مودم به صورت کامل روشن و آماده به کار شود. در این مرحله اگر مشکل از تجهیرات شما بوده باشد باید پس از ری استارت، اتصال شما به اینترنت مجدداً برقرار شود.
     

    حتی اگر به مشکل خاصی نیز برخورد نکرده باشید، خوب است که به صورت دوره‌ای مودم و روتر خود را ری استارت کنید، به عنوان مثال ری استارت کردن مودم یک بار در ماه ایده مناسبی است و این باعث می‌شود اتصال شما به اینترنت بدون مشکل ادامه پیدا کند و احتمال قطعی اینترنت را کاهش می‌دهد. برخی روتر ها نیز با در اختیار داشتن دکمه روشن/خاموش انجام این پروسه را ساده‌تر کرده‌اند و برخی نیز از ویژگی‌ای برخوردارند که به وسیله آن می‌توانید برای ری استارت شدن خودکار مودم به آن‌ها برنامه بدهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید