مایکروسافت در حال آزمایش نمایشگر پیش لمسی؛ تاچ سه بعدی را فراموش کنید

مایکروسافت در حال آزمایش نمایشگر پیش لمسی است؛ تاچ سه بعدی را فراموش کنید
مایکروسافت در حال آزمایش نمایشگر پیش لمسی است؛ تاچ سه بعدی را فراموش کنید

تاچ سه بعدی از جمل ویژگی های مهم گوشی های سری آیفون 6 اس اپل می باشد که اهالی کوپرتینیو بر روی آن مانور زیادی می دهند. حال کمپانی مایکروسافت در این زمینه به رقابت با اپل پرداخته است.

از آنجایی که تاچ سه بعدی کاربران را مجبور می کند تا به سختی به سمت پایین بر روی صفحه نمایش گوشی های هوشمند خود فشار بیاورند تا به ویژگی های مرتبط دسترسی یابند، کمپانی مایکروسافت اقدام به حذف تقریبا کامل این ویژگی با استفاده از تکنولوژی پیش لمسی تجربی(pre-touch ) کرده است. pre-touch ردموندی ها عملکردی بسیار شبیه قلم S-Pen گوشی های سری گلکسی نوت سامسونگ دارد و این اجازه را به کاربران می دهد که بدون دست زدن به شیشه ی نمایشگر  با بالا نگه داشتن دست در بالای صفحه کار خود را انجام دهند.

با این حال قلم اس-پن تنها به نیروی وارده پاسخ می دهد، در حالی که اختراع مایکروسافت به آثار انگشتان دست که در هوا معلق است و بالاتر از صفحه نمایش گوشی های هوشمند قرار گرفته عکس العمل نشان می دهد و با استفاده از آن کار با گوشی راحت تر می شود. بالا نگه داشتنن انگشتان دست و تشخیص آنها بالای صفحه نمایش در آزمایش های انجام شده نتایج بسیار خوبی داشته است. به طور مثال یک برنامه ی ویدئویی با نزدیک شدن انگشتان دست به صفحه نمایش به صورت خودکار بر روی نمایشگر پخش و کنترل شده است.

تاچ سه بعدی، پیش لمسی، گام بعدی پس از لمس چیست؟

اگر الگوریتم تشخیص دهد که کاربر با یک دست دستگاه را نگه داشته است، نرم افزار، کنترل های ویژه ای را انجام می دهد تا دسترسی انگشت شست آسان تر شود. به همین طریق در صورتی که کاربر با دست دوم کار کند، کنترل تغییر می کند تا با انگشتان دیگر تطبیق یابد. در مورد یک مرورگر وب، با قرار دادن دست بر بالای یک لینک می توان آن را برجسته و یا به صورت یک پیش نمایش در آورد و همه ی این ها بدون دست زدن به صفحه نمایش گوشی های هوشمند مقدور می شود!

این فن آوری به یقین مفید خواهد بود، اما بی شک توسط توسعه دهندگان بهتر از این خواهد شد. انتظار می رود که این ویژگی (Pre-Touch) در سال آینده یا طی دو سال دیگر بر روی ویندوز و دستگاه های اندروید قرار گیرد.