یکشنبه 28 آبان 1396

فاکسکان 60 هزار نیروی انسانی را با ربات ها جایگزین می کند!

فاکسکان 60 هزار نیروی انسانی را با ربات ها جایگزین می کند!
فاکسکان 60 هزار نیروی انسانی را با ربات ها جایگزین می کند!

براساس گزارشاتی که به تازگی منتشر شده، بزرگترین تولید کننده قطعات الکترونیکی جهان، یعنی کمپانی فاکسکان قصد دارد چیزی در حدود 60 هزار نیروی انسانی کارخانه های خود را با ماشین های خودکار جایگزین کند. به گزارش یک روزنامه دولتی چین، فاکسکان با این عمل تعداد کارگران خود را از 110 به 50 هزار نفر کاهش خواهد داد و به جای آنها ربات ها را به خدمت خود خواهد گرفت.

اگرچه فاکسکان گفته است که آنها در حال کار بر روی خودکار سازی هرچه بیشتر عملیات ساخت قطعات می باشند اما روی این موضوع نیز تاکید کرده است که آمدن ربات ها به منزله شغل های کمتر برای انسان ها نخواهد بود و این عمل هیچ ارتباطی مستقیمی با کاهش نیروی انسانی ندارد چرا که آنها تنها می خواهند انجام عملیات های تکراری را به این ربات ها بسپارند تا کارمندان بتوانند تمرکز خود را بیش از پیش روی کنترل کیفیت محصولات و ایده پردازی بگذارند.

سال گذشته 35 کمپانی تایوانی به همراه فاکسکان، 609 میلیون دلار بر روی توسعه هر چه بیشتر هوش مصنوعی پیشرفته سرمایه گزاری کردند که بیشتر آنها در شهر Kunshan چین مستقر می باشند. همچنین براساس یک نظرسنجی دولتی، 600 کمپانی مستقر در این شهر نیز قصد دارند، نقشه فاکسکان را دنبال کنند که این به معنی اخراج صد ها هزار نفر کارگر خواهد بود!