مذاکرات سامسونگ و اپل برای آینده صفحه نمایش آیفون

صفحه نمایش آیفون

به تازگی یک تحلیلگر مشهور اپل اعلام داشته که ممکن است صفحه نمایش آیفون در نسل های آینده، مجهز به پنل AMOLED شود.البته این در حالیست که صفحه نمایش آیفون در دو نسل آینده نیز همان LCD خواهند بود و تغییرات در صورت اعمال از سه نسل آینده به بعد صورت می‌پذیرد.

” مینگ چو کو” تحلیل گر نامی کمپانی اپل در این باره می‌گوید :

اپل در حال حاضر سرمایه گذاری سنگینی بر روی ارتقاع و بهبود صفحه نمایش آیفون کرده است و بعید به نظر می‌رسد که با چشم پوشی بر روی این سرمایه گذاری، کمپانی اپل به یکباره بخواهد از صفحات نمایش LCD به پنل‌های OLED مهاجرت کند.

سامسونگ به تازگی مذاکراتی را با کمپانی اپل برای عرضه نمایشگرهای OLED خودش کرده است و شاید در آیفون‌های نسل بعد شاهد استفاده از این نمایشگرها باشیم.البته این قضیه تا سال ۲۰۱۸ اتفاق نخواهد افتاد و باید به سالهای بعد از آن تکیه کرد.

بخش تولیدات نمایشگر‌های سامسونگ از تکنولوژی صفحه نمایش OLED در پرچمداران این کمپانی استفاده کرده است که البته شاهد فروش خوبی در این زمینه نبوده تا با این سود کمتر از حد انتظار، سامسونگ مجبور شود به مذاکره با سایر شرکت‌ها جهت عرضه نمایشگرهای AMOLED خود اقدام کند.سامسونگ در این برهه از زمان اپل را بهترین گزینه می‌داند چرا که یکی از موفق ترین برندها در زمینه اسمارت فون است و می‌داند که با استفاده از فروش خوب اپل در هر سال از عرضه محصولاتش، می‌تواند سود خوبی را به جیب بزند و مانع فراموشی صفحات نمایشگر OLED خود شود. رو

به نظر می‌رسد که این مذاکرات بر بقای این نمایشگرها تاثیرات بسزایی را خواهد داشت و باید دید که آیا اپل این قضیه را می‌پذیرد و یا قصد سرمایه گذاری بیشتر جهت بهبود تکنولوژی LCD درصفحه نمایش آیفون را دارد.

در صورت همکاری این دو شرکت،به نظر می‌رسد که به صنعت صفحات نمایش نیز کمک شایانی خواهد شد. نمایشگرهای LCD که امروزه در اکثر گوشی‌های‌هوشمند استفاده می‌شود از برتری‌های خاص خود نسبت به نمایشگرهای OLED برخوردار هستند اما کاهش قیمت نمایشگرهای OLED و پیشرفت این نوع نمایشگرها باعث شده تا کره‌ی جنوبی و سامسونگ در این بخش بتوانند بهتر از رقیبان خود کار کنند و فعلا این نوع نمایشگرها جز محبوب‌ترین نمایشگرهای موجود قرار گرفته‌اند.

صفحه نمایش آیفون

اخیرا نیز شایعاتی مبنی بر همکاری مشترک ال جی و پنجمین تولیدکننده تلفن‌های هوشمند جهان شیائمی در زمینه صفحات نمایش تلفن‌های هوشمند خود به گوش می‌رسد که در شرف امضای قرار داد به سر می‌برند.این رقابت تنگاتنگ دو غول کره ای سامسونگ و ال جی در زمینه صفحات نمایش، در حالیست که نکسوس ۶P، بلک بری Priv، موتورولا Droid Tube 2 از پنل صفحه نمایش AMOLED بهره می‌برند و اگر محصولات اپل و صفحه نمایش آیفون را نیز به این دست اضافه کنیم بدون شک شاهد پیشرفت این صنعتِ در تسخیر غول‌های کره ای خواهیم بود.

حال باید دید با توجه به رضایت کاربران از صفحه نمایش آیفون والبته کیفیت و کارایی بهتر صفحات نمایش AMOLED نسبت به پنل های LCD، آیا این جابه جایی تکنولوژی صورت خواهد گرفت و یا خیر!
نظر شما این مورد چیست؟