مقایسه باتری گلکسی اس 8 اسنپدراگون با مدل اگزینوس این گوشی

ظرفیت باتری گلکسی اس 8 سامسونگ، مشابه با نسل قبلی خود، گلکسی اس 7 است. ولی با توجه به معیارهای ما برای تست باتری، اس 8 زمان بیشتری نسبت به اس 7 باتری نگه می‌دارد. از آنجا که هر دو گوشی صفحه نمایش‌هایی با رزولوشن بالایی دارند، ما می‌توانیم بررسی کنیم که بین چیپست اسنپدراگون و اگزینوس کدامیک از لحاظ مصرف باتری عملکرد بهتری دارد. پردازنده‌های به کار گرفته شده در گلکسی اس 8 سامسونگ 10 نانومتری بوده، در حالی که پردازنده نسل قبلی 14 نانومتری بود.

گلکسی اس 8 قطعا نمرات و امتیازات بهتری را در این بخش نسبت به گلکسی اس 7 اخذ می‌کند. در کل آن‌ها عمر باتری خوبی دارند.

نسخه جهانی اس 8 با پردازنده اگزینوس کمی بهتر از نسخه مخصوص بازار چین و آمریکای آن با پردازنده اسنپدراگون از لحاظ عملکرد باتری است. این تفاوت کوچکی نیست. گلکسی اس 8 با پردازنده اسنپ‌دراگون 835 تنها 7 ساعت و 30 دقیقه در تست باتری‌ که توسط ما انجام شد دوام آور، اما نسخه‌ی اگزینوس 8895 این گوشی توانست 8 ساعت و 22 دقیقه دوام آورد.

به هر حال باتری این گوشی به گونه‌ای نیست که شما بتوانید 2 روز از آن، مانند گوشی‌های میان رده‌ای که صفحه نمایش 1080p دارند، استفاده کنید. اما گلکسی اس 8 با پردازنده اگزینوس و اختلاف حدود 1 ساعتی در عمر باتری بیشتر، برای کسانی که مدام از گوشی خود استفاده می‌کنند و عملکرد باتری برایشان اهمیت دارد، بهتر است.

دلیل این تفاوت حدودا 10 درصدی در عمر باتری بین این دوچیپست، با توجه به 10 نانومتری بودن هر دوی آن‌ها چیست؟ پاسخ این سوال ممکن است در تفاوت در طراحی این دو پردازنده باشد. دلیل دیگر می‌تواند توان بالاتر هسته‌های اسنپدراگون در برابر اگزینوس باشد. این مورد در حالی است که تفاوت در حداکثر سرعت هسته‌های سریعتر خیلی زیاد نیست – پردازنده اگزینوس 2.3 گیگاهرتز و پردازنده اسنپدراگون 2.35 گیگاهرتز! اما در هسته‌های کم قدرت پردازنده اگزینوس 1.7 گیگاهرتز و پردازنده اسنپدراگون 1.9 گیگاهرتز سرعت دارند که تفاوت مشخص است.

با این حال باید توجه داشت که ممکن است در استفاده روزانه و کارکرد شما با این گوشی، نتایجی که در رابطه با طول عمر باتری آن می‌بینید کمی متفاوت از این تست باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید