گلکسی S8 ممکن است با کلیدهای صدای لمسی، شارژر بی سیم بهتر و صفحه نمایش کارآمدتر عرضه شود

اطلاعات جدید از گوشی گلکسی S8
اطلاعات جدید از گوشی گلکسی S8

اخبار زیادی از پرچمدار قدرتمند سامسونگ یعنی گلکسی S8 در این روزها منتشر می شود. در خبرها داشتیم که ممکن است سامسونگ دکمه ی فیزیکی Home را در گوشی حذف کند ولی دکمه ای در کنار گوشی برای دسترسی مستقیم به دستیار دیجیتالی هوش مصنوعی خود تعبیه کند. و حالا اطلاعاتی به دست آمده مبنی بر اینکه دکمه های پاور و صدا در کنار گوشی حذف شده اند و بصورت تاچ در زیر صفحه نمایش قرار دارند.

البته نمی توان خبر حذف دکمه ی پاور را به راحتی پذیرفت چون این دکمه از ابتدا طراحی شده بود تا کاربر سهوا گوشی را خاموش یا روشن نکند و تبدیل این کلید فیزیکی به حالت لمسی عجیب به نظر می رسد. باید منتظر باشیم و ببینیم که این شایعات تا چه حد به واقعیت تبدیل می شوند. نکته ی جالب دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده وجود صفحه نمایش با اندازه ی متفاوت است، همانطور که S7 دارای صفحه نمایش 5.1 اینچی و S7 Edge صفحه نمایش 5.5 اینچی است گلکسی S8 نیز با دو اندازه ی صفحه نمایش عرضه می شود. که هر دو نسبت بیشتری از سطح جلوی گوشی را دارند و با گوشه های خمیده عرضه می شوند.

شارژر بی سیم سامسونگ
شارژر بی سیم سامسونگ

این اولین بار نیست که خبر می رسد گوشی جدید سامسونگ بخاطر پنل خمیده و حذف کلید خانه، نسبت صفحه نمایش به بدنه ی بزرگی دارد. کلید خانه و اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش تعبیه خواهند شد. در این گزارش همچنین اشاره شده که این گوشی با صفحه نمایش 5.7 اینچی و 6.2 اینچی با پنل منحنی عرضه خواهد شد ولی ابعاد گوشی همان ابعاد گوشی گلکسی S7 و S7 Edge خواهد بود. باید صبر کنیم تا صحت این شایعه نیز مشخص شود، البته شیائومی در گوشی Mi MIX نسبت صفحه نمایش به بدنی بزرگی دارد و تولید گوشی با این نسبت ها برای سامسونگ کار غیر ممکنی به نظر نمی رسد. همچنین گفته شده گوشی های گلکسی S8 از جدیدترین نسل صفحه نمایش OLED استفاده می کنند (M8 generation) که با داشتن 30% طول عمر بیشتر و مصرف انرژی کمتر، به افزایش طول عمر باطری S8 کمک می کنند.

وجود اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش نیز با کمک طراحی ها و محصولات جدید CrucialTek و Synaptics ممکن شده است.

همچنین گزارش شده که این گوشی با شارژر بی سیم 3سیم پیچ عرضه می شود که باعث افزایش محدوده شارژ و کارایی بیشتر شده است. با توجه به اینکه گوشی های S7 و S7 Edge در مدت زمان 2 ساعت به صورت بی سیم شارژ می شوند باید ببینیم که این تکنولوژی جدید، گوشی های S8 را به چه سرعتی شارژ می کند.

در نهایت بعد از عرضه ی مدل های S6 و S7 که طراحی نزدیکی به هم داشته اند، و همچنین اخبار منتشر شده مبنی بر تغییرات زیاد در طراحی آیفون، باید منتظر طراحی جدید گوشی های S8 باشیم.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید